Abdullah Sadıksoy Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Abdullah Sadıksoy Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

1961 yılında Muş İlinin Bulanık ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Bitlis’in Ahlat İlçesinde, Orta Öğrenimini Bitlis İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Suudi Arabistan İslam Üniversitesi İslami İlimler bölümünde mezun oldu. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Yüksek Lisansını bitirdikten sonra Doktorasını Azerbaycan Milli İlimler Akademisi’nde tamamladı.
Üç yıl Diyanet işleri Başkanlığında çalışıp, memuriyetini bıraktıktan sonra 1980 yılında Van da başladığı Ticaret hayatına İstanbul Esenyurt İnşaat Sanayinde devam etmektedir. Eğitim ve Hayra Hizmet Vakfı’nın aynı zamanda Genel Başkanıdır. Bir süredir İngiltere’de Language Studies International’de İngilizce eğitimine devam etmiştir.
1994 yılında Refah Partisi Van İl Teşkilatı’nda Siyasi ve Hukuki İşler Birim Başkanı olarak siyaset hayatına atılan Sadıksoy, AK PARTİ Van İl teşkilatı kurucu üyesi olup 2002 – 2011 yılları arasında AKPARTİ İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür.
Evli ve 4 çocuk babası olan Dr. Abdullah SADIKSOY ileri düzeyde Arapça ve İngilizce bilmektedir.

birçok ilmi eserlere imza atmıştır:
• Munafikun Suresi Tefsiri, Mekki ve Medeni Ayetler, Nahcivani’n Tefsir Metodu.
• Çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı ve makaleleri yayınlanmıştır. Van’da faaliyete geçirilen MiKro Kredi Projesinin yönetim kurulu üyeliğini yapmıştır.
• Yurt dışında İngiltere, Suudi Arabistan, Kuveyt, Bulgaristan ve Azerbaycan’da çeşitli Akademik toplantılar ve seminerlere katılmıştır.
• Van Tv ve TRT Arapça ‘ da birçok programlara katılmıştır.

7 Haziran Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir