Adem Yurdigül Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Adem Yurdigül Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Erzurum Bölgesi,4’nci sıradan millet vekili adayıdır.

26.07.1985 yılında Erzurum’da doğdu. İlkokula memleketi Erzurum’da bulunan Haşim İşcan İlköğretim okulunda başladı, ortaokul eğitimimi Atatürk Ortaokulunda tamamladıktan sonra, liseyi Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nde bitirdi.

Siyasi kariyerine erken yaşlarda başlayarak 1998-2001 yılları arasında Erzurum Ülkü Ocakları Ortaöğretim Masasında görevler aldı, daha sonrasında dört yıl boyunca
Erzurum Ülkü Ocakları Eğitim Masasında Başkanlık görevini yürüttü.

2005 yılında Üniversite eğitimi için Başbuğ Alparslan Türkeş’in memleketi olan KKTC’ye gitti ve yükseköğrenimini Doğu Akdeniz Üniversitesi(DAÜ) Mimarlık Fakültesinde 2011 yılında tamamladı.

2006 yılında Gazimagosa Ülkü Ocakları İkinci Başkanlığı görevine getirildi, iki yıl devam ettiği bu görevin ardından, Girne Ülkü Ocakları Başkanlığını üstlendi. Bunun akabinde ise KKTC Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı göreviyle Ülkücü Harekete hizmet etmeyi sürdürdü.

2013 yılında ise KKTC Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevine getirildi. Bu süreçte eğitim hayatını da sürdürerek Lefke Avrupa Üniversitesinde Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Dalında Yüksek Lisansını tamamladı.
Bir çok şirketin yönetim kurulu üyeliğini yapan Yurdigül, evli.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir