Ahmet Gökhan Yazıcı Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Ahmet Gökhan Yazıcı Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Erzurum Bölgesi,3’nci sıradan millet vekili adayıdır.

Ahmet Gökhan Yazıcı, 20.02.1972 yılında Erzurum´da dünyaya geldi. İlk orta ve lise öğrenimini Erzurum´da tamamladıktan sonra 1991 yılında Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünü kazandı.
Daha sonra Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü´nde açılan sınavı kazanarak, eğitim hayatına memleketi Erzurum´da devam eden Yazıcı, Yüksek Öğrenimini 1996 da tamamlayarak aynı yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan atama sonucunda Erzurum´da öğretmenlik mesleğine başladı.
İki yıl öğretmenliğin ardından 1998 yılında Atatürk Üniversitesi Kazını Karabekir Eğitim Fakültesi Beden Eğilimi ve Spor Bölümünde yapılan sınavı kazanarak Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatına başladı.
Üniversite öğrenimi sırasında 1992 yılında Erzurum´da Yenişehir Ülkü Ocakları Teşkilatını kurarak iki yıl teşkilat başkanlığı yaptı. 1994- 1999 yılları arası Erzurum Ülkü Ocakları başkanlığı görevinide yapan Yazıcı, Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum İl Delegesi olarak Teşkilat faaliyetleri kapsamında “Lider Türkiyem, İkra” gibi yayın organlarım teşkilata kazandırdı.
Erzurum´da yayın yapan çeşitli yayın organlarında köşe yazarlığı da yaqan Yazıcı, Milliyetçi Hareket Partisi’nin 12’nci Olağan Kurultayında Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeliğin seçildi.
Ahmet Gökhan Yazıcı, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir