Ahmet Özdemir Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Ahmet Özdemir Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Ahmet Özdemir 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Kahramanmaraş Bölgesi,2’nci sıradan millet vekili adayıdır.

1977 yılında Kahramanmaraş ilinde doğdu. İlkokulu Namık Kemal İlkokulunda, ortaokulu İmam Hatip Okulunda, lise öğrenimini ise Atatürk lisesinde tamamladı.
1996 yılında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı ve 2001 yılında mezun oldu .
Askerlik hizmetini yedek subay olarak İzmir ve Ankara illerinde tamamladı.
15 yıldır Kahramanmaraş ilinde avukatlık yapmasının yanında ; 2016 yılından itibaren Uzman arabulucu ve 2018 yılından itibaren de Uzlaştırmacı olarak görev yapmaktadır. Evli ve Mustafa Bedirhan isminde bir oğlu vardır. İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilir.
4 yıl Kahramanmaraş Barosu yönetim kurulu üyeliği ve Baro saymanlığı görevlerinde bulundu. Beş yıl süreyle Kahramanmaraş Barosunda Adli yardım komisyonu Başkanlığı yaptı.
2006 yılından 2013 yılına kadar Ak parti İl yönetim kurulu üyeliği ve bu süre zarfında İl Başkan Yardımcısı olarak Sosyal İşler Başkanlığı, Tanıtım ve Medya Başkanlığı ve iki dönem Seçim İşleri Başkanlığı görevlerinde bulundu.
İl başkan yardımcılığı görevini ifa ederken 17/08/2013 tarihinde yeni kurulan metropol ilçelerden Onikişubat ilçesine kurucu ilçe başkanı olarak Ak Parti Genel Merkezi tarafından atandı.
Daha sonra 13/12/2014 tarihinde yapılan ilçe kongresi ile yeniden ilçe başkanlığı görevine seçildi.
24 Aralık 2015 tarihinde ise Ak Parti Genel Merkezi tarafından Kahramanmaraş İl Başkanlığı görevine atandı. 24 Şubat 2018 tarihine kadar bu görevi ifa etti.
Daha önce 1994 ve 2002 yılları arasında Refah, Fazilet ve Saadet partilerinin gençlik teşkilatında ve ana kademesinde yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir