Ahsen Türk Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Ahsen Türk Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Giresun Bölgesi,3’nci sıradan millet vekili adayıdır.

Ahsen Türk, 23 Eylül 1987’de Giresun’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Giresun’da okudu. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olan Türk, halen Giresun’da eczacı olarak görev yapıyor. Evli
Üniversite yıllarında öğrenci değişim programı ile Macaristan’ın Budapeşte şehrinde bir ay serbest eczacılık stajını gerçekleştiren Türk, üçüncü sınıfta fabrika stajını ise İstanbul Bayer Türk Kimya San. Ltd. Şti’de yaptı. Son sene bitirme stajını da Türkiye İlaç ve Tıbbı Cihaz Kurumu’nda tamamlad. 5. sınıf güz dönemi eğitimini ise Erasmus programı ile katıldığı Almanya Braunschweig Teknik Üniversitesi’nde aldı. Mezun olduktan sonra çeşitli meslek içi eğitimlere katılan Türk, Haziran 2017’de Tıbbı Aromaterapi eğitimi aldı. Aralık 2017’de ise Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı cilt bakımı ve güzellik kursu sertifikası aldı.
Aralık 2017’de İyi Parti Yönetimine kurucu üye olarak katılan Türk, 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Giresun İyi Parti 3. sıra milletvekili adayı oldu.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir