AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Seniha Nükhet Hotar Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Seniha Nükhet Hotar Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi Bölümü’nde tamamladı.

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. 1990’da doçent, 1998’de profesör oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttü. Türkiye-AB İlişkileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Sivil Düşünce ve Demokrasi Hareketi Derneği Başkan Yardımcısı, Yerel Gündem 21 Danışma Kurulu Üyesi ve Resmi Arabulucu oldu. Ulusal ve uluslararası alanda çok sayıda makalesi yayınlandı. 22.ve 23. Dönem İzmir Milletvekilliği görevinde bulundu.

22. Dönem’de AB Uyum Komisyonu Üyesi ve Başkanvekilliği, 23. Dönemde Sağlık,Aile,Çalışma ve Sosyal İşler Komisyon Üyesi olarak görev yaptı. 3 Kasım 2002 seçimleriyle beraber Ak Parti’de Siyaset yapan Hotar, 4 Olağan, 1 Olağanüstü Kongresinde Partisinin Merkez Karar Yönetim Kurulu ve Merkez Yürütme Kurulunda Genel Başkan Yardımcısı olarak görev almaktadır. Partisinin Sosyal İşler Başkanlığı görevinde bulunan Nükhet Hotar Sosyal Politikalar alanında projeler geliştirmiş, Parti Politikalarında ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde Özellikle Yaşlı ve Engelli Politikalarının geliştirilmesine, Çevre Sağlığının Korunmasına,Beyin Göçünün tersine dönüşümünü sağlamak gibi Sosyal sorunların çözüm önerilerine yönelik birçok çalışma yürütmüştür. Dezavantajlı grupların sosyal hayata katılımı, Eğitimden, istihdama, İstihdamdan Sağlığa her alandaki mağduriyetlerini gidermeye yönelik projelerin hayata geçirilmesini sağlamıştır. Ulusal ve Uluslararası düzeyde birçok programa ev sahipliği yapmış, katılım sağlamış ve partisinin Sosyal Politikalar alanında yaptığı çalışmaların duyurulmasını sağlamıştır.

1 çocuk annesi olan Hotar , iyi derecede İngilizce bilmektedir.

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir