Akın Kaymak Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Akın Kaymak Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

1966 yılında Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kozlu’da, lise öğrenimini de Kastamonu Abdurrahmanpaşa Lisesi’nde yatılı olarak tamamladı.
1989 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünden mezun oldu. Memuriyete, Etibank Genel Müdürlüğü’nde müfettiş olarak başladı. T.Emlak Bankası Genel Müdürlüğünde Müfettişlik, Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı, Daire Başkanlığı ve Teftiş Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.
TC. Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü ve Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdürlük Müşavirliği görevlerini yürüttü.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nda (TMSF) Uzan Grubu Şirketlerinin mali incelemelerini ve mal varlığı tespitlerini yapan ekibin başında Teftiş Kurulu Başkanı olarak yer aldı ve aynı dönemde yine TMSF adına Garipoğlu Şirketlerinin Denetim Kurulu Üyeliği’ni yürüttü.
Axa Oyak Sigorta A.Ş, Dapaş A.Ş., Tevak, Emlak Bankası Spor Kulübü, Türkiye Kızılay Derneği Pendik Şubesi gibi şirket, dernek ve vakıflarda yönetim kurulu üyelikleri ve başkanlıkları yapan Kaymak, yaklaşık 7 yıldır, kadrosu Orman Genel Müdürlüğü Müfettişi olmakla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde müfettiş olarak görev yapmaktadır.
Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi ünvanlarına da sahip Kaymak, evli ve iki çocuk babasıdır.

7 Haziran Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir