Ali Aydın Kimdir?

Ali Aydın Kimdir?

Eğitimci-Yazar. Milat Gazetesi yazarı 1978 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1995 yılında Ankara Tevfik İleri İmam-Hatip Lisesi’ni bitirdi. Selçuk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden 2002 yılında mezun oldu. Uluslararası İlişkiler ve Eğitim Yönetimi’nde yüksek lisans yaptı.

Ali Aydın’ın eğitim konusu ağırlıklı olmak üzere 2012 yılından itibaren çeşitli ulusal gazetelerde yazıları yayımlanmaktadır. 2013 yılında Milat Gazetesi’nde düzenli olarak yazmaya başladı. Kendisi de bir eğitimci olan yazar modern eğitim sistemine yönelik tarihî, felsefi ve sosyolojik temelli sorgulamalar yapmaktadır. Özgürlükçü bir perspektifle eğitimin yapısal sorunlarına dikkat çeken Ali Aydın, modern eğitim sistemini; sistemin işleyişini, örgütlenişini, yasal dayanaklarını, ideolojik ve sosyal-siyasal konumlanışını, zaman-mekân tasarrufu ile içeriğini felsefe ve sosyolojiye ait geniş bir kavram repertuvarından yararlanarak eleştiren yazılar kaleme almaktadır.

Ali Aydın, ulusal gazetelerde eğitim sistemini yapısal olarak sorgulayan birkaç yazardan birisidir. Yazar hâlihazırda Özgür Eğitim-Sen’in (Özgür Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası) Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir.

Kaynakça: gazete oku

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir