Alp Kavasoğlu kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Alp Kavasoğlu kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Makyaj Sanatçısı

Böyle Çok Daha Güzelsin” adlı programda Sema Çelebi ile birlikte jüri üyeliği yapmaktadır.

Alp Kavasoğlu, 1981 yılında İstanbul‘da doğmuştur. 2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji ve Felsefe bölümünden mezun oldu.

aslennereli.com

Alp Kavasoğlu, üniversiteden mezun olunca özel bir şirkette organizasyon koordinatorlugu yaptı. Ardından Loreal Profesyonel ürünler departmanında işe başladı. Daha sonrasında Mehmet Tatlı Akademi de eğitim ve Artistik direktörlüğü yaptı. 2010 yılında dünyaca ünlü trend vision yarışmasında yaptığı saç ve makyaj ile finalist oldu.

Dünyaca ünlü markalardan ve kişilerden eğitimler aldı. Aldığı eğitimlerle birlikte kendine özel eğitimler yarattı ve Türkiye’deki kuaförlere ve makyaj artistlerine eğitimler düzenledi. Verdiği eğitimleri arasında; mevsimsel renk analizi (house of color), kesim (vidal sassoon, bertham K, stefan academy, matrix craft), renk kimyası, toplam görünüm, topuz ve doku gibi eğitimler bulunmaktadır.

Mehmet Tatlı Akademi de eğitim ve Artistik Direktörlüğüne halen devam eden Alp Kavasoğlu aynı zamanda Maybelline NY Türkiye Offical Makep-up Artist’ i olarak markaya hizmet vermeye devam etmektedir.

Şubat 2016 ayında TV8’de başlayan ve Sunuculuğunu Hande Sarıoğlu’nun yaptığı “Böyle Çok Daha Güzelsin” adlı programda Sema Çelebi ile birlikte jüri üyeliği yaptı.
Kaynak:Biyografi.info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir