Aslı Aydıntaşbaş Kimdir?

Aslı Aydıntaşbaş Kimdir?

, “Cumhuriyet” kökenli bir gazetecidir. Yeni Yüzyıl gazetesinde ismini duyurmaya başladı. Dış politika muhabiri olarak Kuzey Irak’ta yaptığı haber ve yorumlarla mesleğinde parlamaya başladı. Başarısı onu Sabah gazetesine taşıdı. 2005 yılınd Washington’da Sabah’ı temsil etti.

The Nej York Times ve The Jall Street Journal’da haber ve makale yazan Aslı Aydıntaşbaş, daha sonra Sabah’ın Ankara Temsilciliği’nde görev aldı.

Sabah‘la yollarını ayırdıktan sonra, Radikal oldu. Habertürk’te, Akşam’da köşe yazmaya başladı. . Habertürk TV”den sonra, Aslı Aydıntaşbaş’ı Milliyet’te görmeye başladık. Mayıs 2013’ten itibaren CNN Türk kanalında “Karşı Gündem” programını yapmaya başladı. Partneri Akif Beki ile anlaşmazlığa düşünce CNN Türk’teki programdan ayrıldı ve Milliyet’te yazmaya devam etti. 

Aslı Aydıntaşbaş’ın Milliyet’teki serüveni de uzun sürmedi ve yıllarca kalem oynattığı gazetesinden ayrılmak zonuda kaldı. Kısa bir aradan sonra, mesleğe başladığı Cumhuriyet’e geri döndü. 

23 Şubat 1974 yılında İstanbul’da doğan Aslı Aydıntaşbaş, Robert College ve ABD Maine’de Bates College’dan mezun olan Aydıntaşbaş, daha sonra New York Üniversitesi’nde gazetecilik ve Ortadoğu üzerine yüksek lisansını bitirdi ve Türkiye’ye döndü.

Cumhuriyet Gazetesi’nde yazmaya devam ediyor. 

Kaynakça: gazete oku

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir