Ayşe Gül Güven Kimdir?

Ayşe Gül Güven Kimdir?

2009 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitim yılları süresince Acıbadem International Hospital, Acıbadem Bakırköy Hastanesi, Okmeydanı Memorial Hospital, Ankara Dışkapı Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara Başkent Üniversitesi Merkez Hastanesi, Tüp Bebek, Psikososyal Rehabilitasyon merkezi ve semt polikliniğinde 1 yıla yayılan süre boyunca stajer diyetisyenlik yapmıştır. 7-14 Yaş Arasındaki Çocukların Obezite Yaygınlığı ve Ailesel Obezite İlişkisi konulu tez çalışmasıyla lisans eğitimini tamamlamıştır.

Yüksek lisans eğitimi süresince İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Beslenme ve Metabolizma A.B.D.’da 2 yıl süresince hasta görme şansıda olmuştur. Tez çalışması 0-5 Yaş Fenilketonürili Çocuklarda Büyümenin Değerlendirilmesidir.

Son 9 aydır ve halen Sözcü Gazetesi Cumartesi ekinde Her Hafta beslenme konulu yazıları yayınlanmaktadır.

Yeditepe Üniversitesi İstanbul NLP International Yaşam koçluğu eğitimi almıştır.

İş hayatı süresince Universal Hospital Group Taksim Alman ve Aksaray Hastanesi, Doğuş Holding Doğuş Gym’ de klinik diyetisyenliği başta olmak üzere Diyetkolik, İrene Diet&Wellness ve JFK Hastanesinde çalışmıştır.

Star Tv, Business Chanel, Ülke Tv, Kanal 7 ve TGRT gibi ulusal kanallarda gerek tv programları gerekse ana haber bültenlerinde yayınlanan röportajları olmuştur. Hürriyet ve Radikal gazetesi Yazar Cafe lerinde ve çeşitli kadın internet sitelerinde beslenme konulu yazıları çıkmıştır.

Kaynakça: gazete oku

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir