Ayşe Keşir Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Ayşe Keşir Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

1967 yılında Düzce’de doğdu. Zeytinburnu İmam Hatip Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini ise Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Politikalar Anabilim dalında yaptı.
Meslek yaşamına engellilere yönelik ilk yayın olan Yaşama Sevinci Dergisinde muhabir olarak başladı. 24 yaşında kadınlar için ilk yayını Hanımeli Dergisini çıkardı. Uzun yıllar özel televizyon kanallarında metin yazarlığı ve programcılık yapan Keşir, çeşitli oyun ve senaryolar yazdı.
15’i aşkın radyo tiyatrosu seslendirildi ve yayınlandı. Çeşitli gazete, dergi ve internet sitelerinde, toplum okumaları üzerine makaleleri ve köşe yazıları yayınlandı.
1985 yılından itibaren çeşitli sivil toplum kuruluşları bünyesinde, ailenin güçlendirilmesi, engelliler, kadınlar, yaşlılar, çocuklar, gençler vd. alanlarında çalışmalar yaptı.
2001 yılında İstanbul İl Kadın Kolları Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olduğu AK Parti’de, 2002 seçimlerinde İstanbul 3. Bölge SKM Basın Araştırma ve Anket Birim sorumlusu olarak çalıştı.
2005 yılında olağan kongre ile birlikte Genel Merkez Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Sosyal işlerden daha sonra da tanıtım ve medyadan sorumlu genel başkan yardımcılığı yaptı.
Teşkilat görevlendirmeleri ve seçim çalışmaları vesilesi ile Türkiye’nin hemen tüm şehirlerinde defalarca görev yaptı. 2009 yılında Ankara Altındağ’dan Meclis Üyesi seçildi ve aynı zamanda Büyükşehir Meclis Üyesi oldu.
2011 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda kuruluşundan itibaren bakan danışmanlığı yaptı.
Keşir evli ve üç kız çocuğu annesidir.

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir