Ayşegül Coşkun kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Ayşegül Coşkun kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Ailenin en küçük kızı olan Ayşegül Coşkun, 17 Haziran 1985 yılında emniyet görevlisi ve müzisyen bir babanın kızı olarak İstanbul Beyoğlu’nda dünya’ya geldi.

İlkokul’a Cihangir Firuza İlköğretim okulu’nda başladı ve sonra Sarıyer’e taşındı.İlkokulun bir kısmını ve Ortaokulu Kocataş Barbaros İlköğretim okulu’nda ve lise eğitimini ise Sarıyer’de tamamladı. Okul dönemi boyunca her sene, icra edeceği mesleğin ilk adımlarını, gittiği her okulda, müzik faaliyetlerinde, hep en başta yer alarak attı. Müzik kulağı, babasının üflemeli enstrümanlarına verdiği nefeslerle doluydu ve bu özelliği ilerleyeceği yolda önünü açmış oldu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({});

Ailesinin tavsiyesi üzerine 2005 yılında Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 2 yıl banka’da ve 3 yılda özel sektörde muhasebecilik yaptı. Son çalıştığı yerde patronuna sinirlenerek bir şarkı yazdı ve başka bir şarkı daha derken şarkı sözü yazmaya ve bestelemeye başladı. Artık kendisinin sonunda tam anlamıyla müzikle uğraşması gerektiğini anlayan Ayşegül, gitar kursuna gitmeye karar verdi. Şan, piyano ve dans eğitimi aldı.Kursta tanıştığı bir arkadaşıyla yıllarca birlikte birçok yerde sahne aldı.

Profesyonel çalışmalar adına kendine ait bestelerden ilk olarak 2014’te “Gerçeğim Seninle”nin aranjesini Alican Genç’e yaptırarak başladı.“Gerçeğim Seninle” Sekiz Müzik etiketiyle çıktı. Fakat klipsiz olarak yayınlandı.

Sonraki projesinde yine söz – müzik kendine ait olan “Cuk” adlı hareketli şarkısı, Bahadır Tatlıöz aranjörlüğünde ve klip yönetmenliğinde ilk video klibi olarak yayınlandı.

Daha sonra kursta tanıştığı arkadaşının kurduğu müzik şirketi olan Ayor Müzik’le anlaşma yaparak DMC Müzik ile söz ve müziklerini kendisi yaptığı Vur Dizine, Duvardaki Gülüşler, Liman ve Deniz Ol Gelşarkılarını ortak bir şekilde yayınladı.

2019 yılı Şubat ay’ında şarkılarıyla ivme kazanan sanatçı Ayşegül Coşkun, Dünyaca tanınmış İran’lı çok önemli oyuncularla birlikte “Motreb” adlı film projesinde başrol olarak yer aldı. Ayşegül film için 2 ayda Farsça öğrendi. Film’de hem Farsça hem Türkçe konuştu. Film için 2 şarkı sözü yazdı ve besteledi.

40 yıllık oyunculuk hayatında ilk kez şarkı söyleyen usta oyuncu Parviz Parastouei ile “Ah Benim Canım – In Sedaye Mane” şarkısı’nda birlikte düet yaptı. Ayşegül’ün Türkçe kısmının sözünü yazdığı “Ah Benim Canım” ve sözünü ve bestesini kendi yaptığı ” İlahi Kader” şarkılarıyla ve İhtişamlı sahnebölümlerindeki sesiyle Ayşegül filme damgasını vurdu.Çekimler 2 ay sürdü ve İstanbul’da yapıldı. 2019 Kasım ayında yayınlanan film, İran’da İran tarihinin en çok gişe yapan filmi olarak tarihin rekorunu kırdı. Dünya’da birçok festivalde yer alan Motreb filmi ve oyuncuları için Kanada, İngiltere, Amerika, Almanya, Hollanda gibi birçok ülke ve şehirlerde kırmızı halı törenleri yapıldı. Halkın ve basının yoğun ilgisiyle karşılaşan Ayşegül herkes tarafından çok sevildi. Birçok ülkedeki konserler vermeye hazırlanıyor.
Kaynak:Biyografi.info

 

Kaynak: biyografi info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir