Aytuğ Kolankaya Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Aytuğ Kolankaya Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

, 1963 yılında İstanbul‘da doğdu. İstanbul Robert Koleji’nde liseyi bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1986 yılında mezun olan , Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Jinekoloji ihtisasını yaptı.

İstanbul’a döndüğünde 6 özel hastanede Tüp Bebek Ünitesi Direktörü olarak görev yapan Kolankaya, 2014 Mayıs ayında Ataşehir’de kendi adına açtığı klinikte görevine devam etti.

FELSEFE DOKTORASI

Kolankaya, ‘nde Sosyal Antropoloji ve Maltepe Üniversitesi‘nde felsefe dalında doktora çalışmalarına devam etmektedir.

TÜP BEBEK KONUSUNDA UZMAN

Kolankaya, 10.000’den fazla tüp bebek uygulaması, 5000’den fazla Laparoskopi ve Histeri operasyonu gerçekleştirmiş, ayrıca riskli gebeliklerde tanı gibi konularda özel uzmanlığa sahiptir.

TÜRKİYE’NİN MEHMET ÖZ’Ü

2009 yılında yayına başlayan ve 4 yıl boyunca  ile birlikte sunduğu ve ‘de yayınlanan Türkiye’nin ilk canlı ve hafta içi her gün yayınlanan sağlık programı ““ programının fikir sahibi olan Kolankaya, 2013 yılında Kanaltürk ekranlarında hafta içi her sabah canlı yayınlanan “Dr. Aytuğ” programı ile Türkiye’nin yerli Dr.Oz Show’unu gerçekleştirdi.

REKLAMINI YAPTIĞI ÜRÜN TOPLATILDI

2015 yılında Sağlık Bakanlığı son olarak Aytuğ Kolonkaya’nın da reklamını yaptığı “” olduğu iddia edilen zayıflama ürün için toplatılma kararı almasıyla gündeme geldi. Aldıkları ürünlerin işe yaramadığını belirten ya da yan etkiler gibi çeşitli nedenlerle üründen memnun kalmayan tüketiciler ise internetten ürüne şikayet yağdırdı.

Aytuğ Kolankaya, aynı zamanda 2011 yılında bir diş macunu reklamında da oynadı. Kolankaya, yayınladığı programları sayesinde oluşturduğu “markası” ile kamuoyunda bir güven sağladığını düşünerek reklamını yaptığı ürünler ile gündeme geldi.

EN İYİ GÜNDÜZ KUŞAĞI PROGRAMI ÖDÜLÜ

Kolankaya, Aralık 2011 tarihinde öğretim görevlisi Banu Yılmaz ile evlenen Kolankaya bir çocuk babasıdır. Twitter’da @AytugKolankaya hesabından takipçilerine ulaşan Kolankaya, 2015 yılında tv360’da programıyla sevenleriyle buluşmaya devam etti.

Kolankaya aynı zamanda Doktorum programı ile 2010 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen “İsmail Cem Televizyon Ödülleri” töreninde En İyi Gündüz Kuşağı Ödülü’nü aldı.

Kaynak:Enson Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir