Bayram Zilan Kimdir?

Bayram Zilan Kimdir?

Bayram Zilan... 1980’de Diyarbakır’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Diyarbakır’da, Lise öğrenimini Ankara Kimya Meslek Lisesi’nde yaptı. Kırıkkale Üniversitesi Petrokimya bölümünü, Anadolu Üniversitesi, İşletme bölümü ve yine Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümlerini onur öğrencisi olarak bitiren Zilan, 3 üniversite mezunudur.

Daha sonra Atılım Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde yüksek lisansını tamaladı. Halen aynı üniversitede doktora çalışmaları yapmaktadır. 5 yıldır Dünya Demokrasi Hareketi (DDH) Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir. 2010-2012 yılları arasında Taraf Gazetesi’nde 2012-2013 yılları arasında Yeni Şafak ve Star gazetelerinde birçok makalesi yayınlandı. 2014’ten itibaren Milat Gazetesi’ndeki köşesinde salı ve pazar günleri Türkiye ve dünya siyaseti üzerine yazılar yazmaktadır. Ayrıca her hafta Kanl 5 Tv’de Genç Fikir, Kudüs Tv’de Genç Siyaset Programları yapmaktadır.

Siyasetle üniversite yıllarında tanışan Zilan sırasıyla Ak Parti Sincan Kurucu İlçe Başkan Yardımcılığı, Ak Parti Ankara Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcılığı, Ana Kademe İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Ak Parti Ak Elçiler Grup Başkanlığı görevlerinde bulunmuştıur. Siyaset Akademisi mezudur.

2012 yılından itibaren Sivil Toplum Kuruluşu çalışmlarına yoğunluk vermeye başlamıştır. Almanya, Hollanda, Belçika ve Fransa’da çeşitli yerel yönetim programlarına katılarak sertifikalar almışıtr. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Ota derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babası olan Bayram Zilan halen Milat Gazetesi‘nde yazmaktadır.

Bayram Zilan

Kaynakça: gazete oku

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir