Can Bonomo Kimdir

Can Bonomo Kimdir

Can BonomoCan Bonomo İzmir kökenli bir müzisyendir. 2012 Eurovision şarkı yarışmasına Türkiye adına katılacak olması sebebi ile bugün itibari ile popülaritesinin (şimdilik) zirvesine ulaşmıştır. Can Bonomo müziğe gitar çalarak başladığında 8 yaşındaydı. Ortaokul ve lise yıllarında ki müzik yaşantısına ise istanbul’da devam etmiştir. 17 yaşıjnda profesyonel anlamda müzik dünyasına katılmış ve ses prodüksiyonculuğu yapmaya başlamıştır. Üniversite tercihini Sinema-Televizyon bölümünden yana kullanarak Bilgi Üniversite’sinde eğitim yaşantısına devam etti. Bilgi Üniversitesinde eğitimini devam ettirirken Number One FM, Radyo Klas ve Radyo N101’de radyoculuk görevini başarı ile ifşa etmiştir. Bu başarılarının ardından televizyon dünyasona adım atarak MTV ve Number One TV’de programlar hazırlamaya başladı. Aynı zamanda televizyon reklamlarında da bu dönem boyunca boy gösterdi.

Lise ve üniversite yıllarında amatör müzik grupları ile müzik hayatına giren ve birçok amatör konser veren Cem Bonomo ilk profesyonel müzik çalışması olan Meczup isimli albümünü iki yıllık yoğun bir çalışma ve hazırlık sonrası Can Saban’ın yapımcılığı altında Ocak 2011’de piyasaya sürdü.

Can Bonomo’nun Meczup isimli albümünde ki bir parça hariç tüm parçaların söz ve bestesi yine kendisine aittir. Albümdeki parçaların düzenlemesi ise yapımcı ve müzik direktörü Can Saban’a aittir. Can Bonomo’nun çıkış şarkısı olan “şaşkın” ın klip yönetmenliği Can Eskinazi üstlenmiştir. Meczup albümünden çıkan 2.klibi Bana Bir Saz Verin’in yönetmenliğini ise Can Saban yapmıştır. Can Bonomo’nun enteresan bir şekilde hayatında bol miktarda “Can” bulunmaktadır.

Can Bonomo yapmış olduğu müzik türü için “İstanbul Müziği” kavramını kullanıyor. Can Bonomo müziğin yanında fotoğrafçılık ve illüstrasyon ile de uğraşmaktadır. Hatta albüm kapaında ki art workler Can Bonomo’nun bizzat kendisine aittir.

Can Bonomo’nun şimdiye kadar almış olduğu ödüller ise :

8. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri 2011 ‘En İyi ÇıkışYapan Sanatçı’

38. Altın Kelebek Televizyon Ödülleri 2011 ‘En İyi Çıkış Yapan Solist’

kaynak:nkfu

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir