Cansu Tosun Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında?

Cansu Tosun Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında?

, 26 Ocak 1988 yılında Almanya’da doğdu. Annesi ve babası aslen Kayserili olup Almanya’ya yerleşmişlerdir. Ailesi Almanya’nın Nürnberg şehrinde yaşamışlar ve babası postane yöneticiliği yapmış, annesi ise bir mağazada  görevli olarak çalışmış.

cansu-tosun-dizileriCansu Tosun’un bir de Fırat isimli bir ikiz erkek kardeşi vardır. 4-5 yaşlarında kardeşi ile birlikte bir Alman markası için fotomodellik yapmışlar. Nürnberg Operasında 15 yıl bale eğitimi alan oyuncu, lise döneminden sonra yüksek okul eğitimine başlayınca baleyi bırakmış. Ticaret lisesini bitiren oyuncu, bir firmanın ofisinde çalışmaya başlamış; ama hayatını bir ofis içinde geçirmenin ona göre olmadığını düşünüyormuş. Her zaman hayalinde oyuncu olma isteği var olan güzel oyuncu, ailesi onu tek başına İstanbul’a göndermediği için bu hayalini bir türlü gerçekleştiremiyordu. Bir gün Almanya’da menajer Şebnem Özberk ile tanıştı. Şebnem Özberk’in de yardımıyla 2010 yılında İstanbul’a  gelip oyunculuk eğitimi aldı. İlk olarak BKM’ Mutfak’ta Yılmaz Erdoğan’dan, sonra da 3. Mota Okulu’nda Ümit Çırak’tan oyunculuk eğitimi aldı. Oyunculuk hayatına 2011-2012 tarihleri arasında  TRT 1 de yayınlanan” Küçük Hanımefendi” adlı dizide Neriman isimli -karakterle başrol oyuncusu olarak adım atmıştır.  Cansu Tosun, 2018 yılında oyuncu Erkan Kolçak Köstendil ile evlendi.

-2011-2012 yılları arasında Küçük Hanımefendi adlı dizide Neriman rolünde oynadı.
-2012-201 yılları arasında Kayıp Şehir adlı dizide Zehra rolünde oynadı.
-2013 yılında Bugünün Saraylısı adlı dizide Ayşen rolünde oynadı.
-2016 yılında Familya dizisinde hare bilgiç rolünde oynadı.
-2018 yılında Mehmetçik Kutlu Zafer dizisinde Fatma rolünde yer aldı.

-2014 yılında İksir: Dedemin Sırrı adlı animasyon filminde Buse rolünde oynadı.

cansu-tosun-goc-zamani30 Ocak Cumartesi günü Star Tv ‘de ekrana gelecek olan dizinin ilk fragmanı yayınlandı. Yönetmenliğini Veli Çelik’in yaptığı dizide baş rolleri Vahide Perçin, Talat Bulut, Ali Erkazan, Engin Benli ve Cansu Tosun paylaşıyor. Dizi Mardin, Adana ve İstanbul’da çekildi. Dizide töreler ve erkek egemen bir toplumda baskılara yıllarca göğüs germiş güçlü Anadolu kadını anlatılıyor. Bu kadının çocuklarıyla beraber hayata tutunmaya çalışması ve bu sırada gelişen olaylar dizinin hikayesini oluşturuyor. Cansu Tosun bu güçlü kadının kızı olan Zümrüt adlı karakterini canlandırıyor.

Kaynakça: iyi mi böyle

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir