Cevdet Erdöl kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Cevdet Erdöl kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

, Temmuz 2015’te, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Sağlık Bilimleri Üniversitesi rektörlüğüne atandı.

aslennereli.com

Cevdet Erdöl, 16 Şubat 1958 tarihinde Trabzon, Sürmene’de doğmuştur. Baba adı Hasan Arslan, anne adı Ayşe’dir. İstanbul Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesinden askeri doktor olarak mezun oldu.

Cevdet Erdöl, Ankara, GATA‘da iç hastalıkları ve kardiyoloji ihtisası yaptı. ABD‘de Washington DC‘de eğitim gördü. Ağrı asker hastanesi ve Ankara Mevki Askeri Hastanelerinde çalıştı. GATA‘da Yardımcı Doçent olarak görev yaptı. Bursa Yüksek İhtisas Hastanesine atandı.

(KTÜ) Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalında öğretim üyeliği ve Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı yaptı. 2002’de profesör oldu. Yüzden fazla araştırması ve makalesi ulusal ve uluslararası yayınlarda yer aldı.

Cevdet Erdöl, 2002 yılı ve 2007 yılı seçimlerinde AK Parti‘den Trabzon Milletvekili seçildi. 2011 yılı seçimlerinde Ak Parti‘den Ankara milletvekili seçildi. 2004 yılı itibarıyla TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığı görevinde bulundu. 23. döneminde (23 Temmuz 2007 – 23 Nisan 2011) TBMM Çocuk Hakları İzleme Komitesinin kurulmasına öncülük etti ve Başkanlığını üstlendi. Kapalı alanlarda sigara içmenin yasaklanmasının öncüsü oldu.

Cevdet Erdöl, evlidir ve 3 çocuğu vardır.

Cevdet Erdöl, 18 Temmuz 2015‘te, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Sağlık Bilimleri Üniversitesi rektörlüğüne atandı.
Kaynak:Biyografi.info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir