Ceyhun İRGİL Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Ceyhun İRGİL Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

1988 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1994’te genel cerrahi uzmanı oldu. İngiltere, Almanya, ABD’de eğitim amacıyla bulundu. 1997’de Bursa Onkoloji Hastanesi’nde başhekim yardımcısı oldu. Hastane Oteli ve Medikal Onkoloji Hastanesi oluşumunu sağladı. KETEM ve Sağlık Müzesi projelerini gerçekleştirdi. 2006’da Avrupa Onkoloji Enstitüsü’nde Onkoplastik Cerrahi eğitimi aldı.
Kanser alanında uluslararası literatürde kabul edilen yeni ameliyat yöntemleri geliştirdi. Cerrahi alanında, üçü uluslararası ödüle değer görülen 110 bildiri, makale ve kitap bölümü yayınlanmıştır.
2005’te JCl’ın Kişisel Başarı ve Sağlık, makale ve fotoğraf alanında birçok ödül aldı. 2007’de Dünya Cerrahi Derneği seçilmiş üyeliğine kabul edildi.
Bursa Tabip Odası Yönetim ve Yayın Kurulu Üyeliği yaptı. Onkoloji, Acil Tıp ve Travma, Organ Nakli, BUFSAT, BUSAT, SİVİLAY demeklerinde kuruculuk, başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.
İlk yazıları 1978 yılında İzmir Ekspres ve Yeni Asır gazetelerinde yayınlandı. Hakimiyet, Bursa Hakimiyet, Uludağ Çocuk Kulüpleri’nin kuruculuğunu yaptı. Radyo program ve projelerinde yer aldı.
Bursa Araştırmaları Vakfı ve Kent Konseyi çalışmalarına gönüllü olarak katıldı. Kadın eğitimi ve sağlıkla ilgili birçok konferansta konuşmacı olarak görev aldı. Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliği yaptı. Çeşitli dergi ve gazetelerde kadın hakları, eğitim, sağlık, arkeoloji ve tarih konularında yazıları yayınlandı.
Geliri kanser hastalarına ve öğrencilere burs olarak bağışlanan “İçimdeki Gökkuşağı”, “Bursa’nın Kadın Yüzü” ve “40 Yaş-Kızıma Mektuplar” adlı kitapları ve 12 kişisel fotoğraf sergisi bulunmaktadır.
2008’de ‘Griye Veda, Renklere Merhaba’ adlı projeyi başlattı. FOTOFEST’te yürütme kurulu üyesi ve koordinatör olarak çalışmaktadır. 2007-2009 yıllarında Balıkesir Üniversitesi Sağlık MYO’da gönüllü olarak Anatomi dersi verdi.
2009’da CHP Bursa Büyükşehir ve Nilüfer Belediyesi meclis üyeliğine seçildi. Genel ve yerel seçimlerde CHP il ve ilçe seçim komisyonlarında görev aldı. Evli ve bir kız babasıdır.

7 Haziran Cumhuriyet Halk Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir