Chou Tzuyu kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Chou Tzuyu kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Tayvanlı şarkıcı , Twice grubunun en genç üyesidir.

Chou Tzuyu, 14 Haziran 1999 tarihinde Tayvan‘ın Tainan şehrinde Chou Yi-cheng, Huang Yen-ling çiftinin kızı olarak doğmuştur. Bir abisi vardır. Çocukluğundan beri şarkı söylemeye ve performans göstermeye büyük ilgi duyan Chou Tzuyu, 2012 yılında Tainan’daki MUSE Sahne Sanatları Atölyesinde Güney Koreli yetenek ajansı JYP tarafından keşfedildi ve eğitimine başlamak üzere 15 Kasım 2012 tarihinde Güney Kore‘ye taşındı.

aslennereli.com

Chou Tzuyu, Güney Kore‘nin Seul kentinde lise eğitimine ‘Hanlim Çoklu Sanat Okulu’na devam ederek 2019 yılında mezun oldu.

Chou Tzuyu, Güney Kore‘de iki yıl dans, oyunculuk ve şarkı söyleme gibi çeşitli performans sanatlarında eğitim aldı. 2015 yılında Güney Kore realite şovu ‘Sixteen’de performans sergiledi. Güney Koreli Nayeon, Jeongyeon, Momo, Sana, Jihyo, Mina, Dahyun, Chaeyoung ve Chou Tzuyu adlı 9 kızdan oluşan grup’ TWICE’ın bir parçası olarak seçildi.

Chou Tzuyu, 2015 yılında katıldığı Güney Koreli K-pop grubu “TWICE” grubunun en genç üyesidir. Grup 2016 yılında single’ları ‘Cheer Up’ ile popülerlik kazanmaya başladı. O yıl en iyi performans gösteren single oldu. Grup bugüne kadar iki stüdyo albümü çıkardı. ‘Twicetagram’ ve ‘BDZ’ başlıklı albümler büyük bir başarı elde etti. ‘BDZ ile, Grup ayrıca Japon pazarına da girdi ve orada popülerlik kazandı.

Yıldız Savaşları filminde yer alan karakter Yoda’yı çok seven Chou Tzuyu, onu iyi taklit edebiliyor, bu nedenle takma adı Yoda’dır.

Chou Tzuyu, “2018’in ve 2019’un En Güzel 100 yüzü” listesinde 2. oldu. TB World tarafından yayımlanan ‘2020 En Güzel 100 Kadın’ (The 100 Most Beautiful Women Of 2020)‘ listesinde Chou Tzuyu, 4. Oldu.
Kaynak:Biyografi.info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir