Çiğdem Erdoğan Atabek Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Çiğdem Erdoğan Atabek Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Sakarya Bölgesi,4’nci sıradan millet vekili adayıdır.

1981 yılında doğdu . Lise eğitimini İstanbul Kadir Has Anadolu Lisesinde tamamladı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik ve İngilizce öğretmenliği Bölümlerinden 2004 yılında mezun oldu. Bilimler topluluğunda başkan yardımcılığı, Etik Değerler Topluluğuna ise kurucu başkanlık yaptı.
2013 yılında Yalova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Sosyal Hizmet Yüksek Lisansını tamamladı.
Abant İzzet Baysal üniversitesi Temiz Enerji Kaynakları proje asistanlığı ve Yalova Üniversitesi Kadın Bakış açısından kadına yönelik şiddet projelerini çalıştı.
İş hayatında da aktif olan Atabek, kendi eğitim kurumunu ve gıda işletmelerini kurdu. Sırası ile Adapazarı İlçe Kadın Kolları Kurucu Başkanlığı, AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanlığı yaptı. 30 Eylül 2013 yılından itibaren Ak Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi, Bilecik İl Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 10 Ekim 2014 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcılığı görevine atandı. Topluma hizmet etmek adına annelervecocuklari.com.tr yi de kuran, evli ve iki çocuk sahibi olan Çiğdem Erdoğan Atabek, iyi düzeyde İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir