Çorumlu Amir kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Çorumlu Amir kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

/ Amir Zakaria, 1 Aralık 1994 tarihinde Afrika ülkesi Çad’da ailesinin beşinci çocuğu olarak doğmuştur. 4 kız, 4 erkek olmak üzere toplamda 8 kardeştir. 2012 yılında üniversite eğitimi için Türkiye’ye geldi ve İstanbul’da 3-4 ay dil kursuna gitti. Sonra Ankara’ya geldi. Ankara Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Uçak Mühendisliği bölümünde okudu.

aslennereli.com

Türkiye’ye geldiğinin ikinci ayında Manisa’ya gitti. Orada düğünde gösterdiler ve Zeybek oynamasını öğrendi. Okulda da dans kursuna gitti Ankara oyun havasını öğrendi.

Ankara’da üniversitede okurken çok yakın bir arkadaşımın düğününe Çorum’a gitti. Çorum’da onu benimseyip artık sen Çorumlusun dediler. Sonra eğlencesine vine çekti. Bu kısa video çok beğenildi. Sonra okul için yapılan röportajda da Çorumluyum dedi. Çektiği ilk video çok beğenildi ve Beyaz Show’a katıldı.

Amir Zakaria özellikle kendisini Çorumlu olarak tanıtması ile meşhurdur. Çevresindeki insanlarla hoş sohbeti, gerçek bir Ankaralı, Çorumlu gibi davranması ile taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazanmıştır.

Amir Zakaria 28 Kasım 2016 tarihinde Zuhal Topal’ın izdivaç programına katıldı.

2018 yılında başrollerinde Burak Şahin, Nuri Alço, Doğa Konakoğlu, Hasan Yalnızoğlu’nun oynadığı “Vallahi Hortladı” adlı sinema filminde rol aldı.

Filmleri ve Dizileri :
2019 – Hemen Döneriz (Berker) (Sinema Filmi)
2019 – Cin-Si Bozuk (Sinema Filmi)
2019 – Sar Basa (Sinema Filmi)
2018 – Vallahi Hortladı (Çorumlu Amir) (Sinema Filmi)

Kaynak:Biyografi.info

 

Kaynak: biyografi info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir