Doç.Dr.Afşin Emre Kayıpmaz kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Doç.Dr.Afşin Emre Kayıpmaz kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Doç. Dr. , Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir. Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, Ankara Şehir Hastanesi Acil Tıp Kliniği Eğitim Görevlisidir.

Afşin Emre Kayıpmaz, 1983 yılında doğmuştur. 2001-2007 yılları arasında Isparta, Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. Ardından 2007 yılında Almanya‘daki RWTH Aachen Üniversitesi‘nde eğitim gördü. Temmuz 2008 – Ağustos 2012 tarihleri arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Acil Tıp Anabilim Dalında yüksek ihtisasını yaptı.

aslennereli.com

Afşin Emre Kayıpmaz, Kasım 2012 – Temmuz 2014 tarihleri arasında 1 yıl 9 ay Sivas Numune Hastanesinde Acil Tıp Uzmanı olarak görev yaptı.

Afşin Emre Kayıpmaz, Temmuz 2014 – Ağustos 2018 tarihleri arasında Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’nin Acil Tıp Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yaptı.

Acil Tıp Uzmanları Derneği üyesi olan Afşin Emre Kayıpmaz, Acil Ultrasonografi ve Klinik Toksikoloji konusunda uzmandır.

28 Eylül 2018 tarihinde doçent oldu. Mayıs 2019 ayında Ankara Şehir Hastanesi Acil Tıp Kliniğine Eğitim Görevlisi olarak atandı.

Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, 10 Ocak 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin‘de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) böyle bir pandemik hastalığın varlığını ortaya koydu. Daha sonra ise Sağlık Bakanlığı doğru kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı. Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs salgını (kovid-19) ile mücadelesini, Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda sürdürüyor.

Koronavirüs Bilim Kurulu’nda yer alan bazı isimler şu şekilde:
Prof. Dr. Ateş Kara,
Prof. Dr. Tevfik Özlü,
Prof. Dr. Alpay Azap,
Prof. Dr. Canan Ağalar,
Prof. Dr. Recep Öztürk
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan
Prof. Dr. İlyas Dökmetaş

Üye Olduğu kuruluşlar :
Acil Tıp Uzmanları Derneği üyesi

Kaynak:Biyografi.info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir