Doğan Şentürk kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Doğan Şentürk kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

, 2006 yılından bu yana FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapmaktadır.

Doğan Şentürk, 23 Nisan 1968 tarihinde Ardahan‘da doğmuştur. Babası öğretmen, annesi ev hanımıdır İlkokulu Ardahan’da 23 Şubat İlkokulunda tamamladıktan sonra Lise ve üniversiteyi İstanbul‘da okudu. İstanbul Atatürk Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Siyasi Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Aynı bölümde ‘Balkanlar, Ortadoğu ve Asya gelişmeleri’ üzerine yüksek lisans yaptı.

aslennereli.com

Doğan Şentürk, gazetecilik mesleğine 1987 yılında Sabah gazetesinde başladı, 1990 yılında Türkiye’nin ilk özel televizyonu olan Star’ın kurulmasında kıdemli muhabir olarak devam etti. Eş zamanlı olarak, Kanal D ve Kanal 6’da Kıdemli Muhabir, CTV’de İstanbul temsilcisi, BRT, TGRT ve TGRT Haber’de Haber Direktörü olarak çalıştı.

Daha sonra 2006 yılında FOX Haber ve Spor Genel Yayın Yönetmeni olarak görevine başladı. 2003 yılında Saddam’ın Baas’ı: Ortadoğu’nun Arap Birliği Rüyası isimli kitabı yayımlandı.

1996 yılında Türk Gazeteciler Derneği tarafından En İyi Haber Programı Ödülü, 1993 yılında ise Yunan televizyonu Alpha’nın Onur Ödülü’ne layık görüldü.

Doğan Şentürk, Aydan Varol Şentürk ile evlidir ve Ege, Deniz ve Cemre adında 3 çocuğu vardır.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Basın Konseyi Yüksek Kurulu, TSYD üyesi olan Doğan Şentürk, Fenerbahçe Spor Kulübü kongre delegesi ve 1907 Derneği üyesidir.

Doğan Şentürk, 2006 yılından bu yana FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapmaktadır.

Kitapları :
2003 – Saddam’ın Baas’ı: Ortadoğu’nun Arap Birliği Rüyası

Başlıca ödülleri:
1996 – Türk Gazeteciler Derneği- En İyi Haber Programı Ödülü
1993 – Yunan Televizyonu Alpha- Onur Ödülü

Kaynak:Biyografi.info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir