Doktor Ümit Aktaş Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Doktor Ümit Aktaş Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Akupunktur ve  Fitoterapi Uzmanı olan Dr. Ümit Aktaş, 1970 yılında Kırıkkale’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra, Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1995 yılında mezun olduktan sonra Mardin’de görev yaptı. 1997 yılında Antalya’da turizm hekimi olarak, Öger Tur Koordinatörlüğü görevine başladı. Bir süre sonra akupunktur uzmanlık eğitimi için Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim aldı. Doktor Ümit Aktaş, Türkiye’nin en iyi akupunktur uygulamacılarından biridir. Bu alanda eğitim seminerleri vermektedir.

Çok gerekmedikçe ilaç kullanmaya karşı olan Ümit Aktaş, Fitoterapi () dalında Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden yüksek lisans aldı. Mesleğinde çok başarılı bir doktor olan Ümit Aktaş, 2006 yılında Türkiye Ozonterapi Derneği eğitimlerini tamamlayarak Ozonterapi tedavi sertifikası aldı. Sürekli olarak kendini geliştiren bir hekim olarak, Foam scleroterapi (Köpük tedavisi) ile ilgili sertifikasyon eğitimlerini de aldı.

Varis tedavisi, botoks, dolgu ve mezoterapi alanlarında eğitimlerini tamamlayarak çok sayıda başarılı operasyonlara imza attı.

Zayıflama tedavilerinde ilaçsız yöntemlerle binlerce hastayı tedavi etti. Akupunktur konusundaki deneyimleri sayesinde zayıflama sorunu çeken hastalarına yardımcı oldu.

Ağrı tedavileri, ozonterapi, fitoterapi, medikal estetik uygulamaları, mezoterapi ve varis gibi konularda Türkiye’nin en iyi hekimlerinden biridir. Kanser vakalarında, Romatizmal hastalıklarda, Diyabet hastalıklarında ilaçsız çeşitli tedaviler uygulamaktadır. Çağımızın baş ağrısı migren konusunda etkili tedaviler uygulamaktadır.

İstanbul’da kendi kliniğinde hasta kabul eden Dr. Ümit Aktaş, halen Bahçeşehir Üniversitesi Fitoterapi Eğitim Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Evlidir. Bir kız çocuğu vardır.

Dr. Ümit Aktaş, İlaçsız Yaşam ve Bitkisel Kürlerle İlaçsız Tedavi adlı kitapların yazarıdır. Birçok haber ve sağlıklı yaşam programlamlarına katılmıştır.

Dikkat çektiği konular

İlaçların yan etkileri vardır ve zarar verirler.
İlaçsız da yaşanabilir; asıl zor olan ilaçla yaşamak.
İlaçsız da hastalıklarla mücadele edilebilir.
Doğanın insanlar üzerindeki iyileştirici etkisi vardır.
Bitkiler ile kilo verilebilir.
Gribi ilaç kullanmadan sağlıklı beslenme ile yenebilirsiniz.
Zayıflama ürünleri zararlıdır.
Bağışıklık sistemini desteklemenin doğal yolları vardır.
Şekerli çay, kola kadar zararlıdır.
Diyabet hastaları için özel kürler uygulanmalıdır.
Beslenme kanser üzerinde etkilidir.
Grip aşıları ve ilaçlar artık fayda etmiyor.
Probiyotikler bağışıklık sistemi için çok gereklidir.
Romatizma fitoterapi ile tedavi edilebilir.
Romatoid Artrit fitoterapi ile tedavi edilebilir.
Hareketsiz yaşam sağlık için sakıncalıdır.

Sağlıklı yaşamın en önemli öncülerinden olan Doktor Ümit Aktaş, özellikle beslenme ve ilaç kullanımı konularına dikkat çekmek istiyor. Katıldığı televizyon programlarında bağışıklık sisteminin çok önemli olduğu vurguluyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için probiyotiklerin çok önemli olduğundan bahsediyor. Özellikle ev yapımı yoğurdun herkes tarafından kullanılmasını tavsiye ediyor. Katkı maddeli gıdaları hayatımızdan uzak tutmamız gerektiğini ve hastalıklarla savaşırken mümkün olduğu kadar ilaç kullanmadan bitkisel tedavileri kullanmamızı öneriyor.

Doktor Ümit Aktaş Adres ve Telefon

Abdi İpekçi Caddesi, Reasürans Han 2 No:61 Kat:7 Nişantaşı / İstanbul
Klinik Tel : 0 212 230 63 33

Kaynakça: iyi mi böyle

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir