Ekrem Açıkel kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Ekrem Açıkel kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

TGRT Haber’in Ana Haber spikeridir.

Ekrem Açıkel, 1973 yılında Tokat ilinin bir ilçesi Başçiftlik’de doğmuştur. Babasının adı Ömer Açıkel, televizyon sunuculuğu yapan Osman Ziya Açıkel abisidir. Ekrem Açıkel, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur.

aslennereli.com

Ekrem Açıkel, gazetecilik mesleğine muhabir olarak 1995 yılında İhlas Haber Ajansı‘nda başladı, 1996 yılında TGRT Haber Merkezi’ne geçti. Polis-Adliye olaylarını izleyen ve Başbakan-Cumhurbaşkanı programlarını takip eden Ekrem Açıkel, 7 yıl sonra 2002 yılında TGRT’den Kanal D Haber’e transfer olmuştur.

Mehmet Ali Birand‘ın gözde muhabirlerinden olan Ekrem Açıkel’in yıldızı Şike Soruşturmasında yaptığı haberlerle parladı. Hem Kanal D hem de Star TV ana haber bülteninde canlı yayınlarda gün boyu şike soruşturmasında yaşananları izleyicilere paylaştı.

Kanal D Haber’de, Fatih Altaylı, Bülent Çöltekin, Ayşenur Arslan, Fatih Portakal ve rahmetli Mehmet Ali Birand’la 13 yıl haber koşusu içinde olan Ekrem Açıkel dünya kupasından sıcak haberlere, Formula 1 Grand Prix’lerinden sınır ötesi operasyonlara çok farklı alanlardaki gelişmeleri izledi ve haberleştirdi.

6 Haziran 2010’da Atv haberin başarılı muhabirlerinden Işıl Özdem ile İstanbul Üniversitesi Baltalimanı Tesisleri’nde dünyaevine giren Ekrem Açıkel’in nikâh şahitliğini dönemin Kanal D Ana Haber Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ali Birand ile Atv haber genel yayın yönetmeni Erdoğan Aktaş yaptı.

Ekrem Açıkel, Haziran 2010 tarihinde meslektaşı Işıl Özdem ile evlendi. Bir kız çocukları vardır.

Ekrem Açıkel 2015-2018 yılları arasında 3 yıl kurumsal gelişim eğitimleri verdi. Yerli ve yabancı ünlü markalarla iletişim eğitimleri gerçekleştiren Ekrem Açıkel yeniden gazeteciliğe dönme kararı alarak TGRT Haber’in teklifini kabul etti. ‘’Sürekli Basın Kartı’’ sahibi olan Ekrem Açıkel 23 yıl önce mesleğe ‘’merhaba’’ dediği kanalda, TGRT Haber’de şef editörlük görevine başladı.

3 Eylül 2018 tarihinde tekrar TGRT Haber’e geçip, hafta içi her gün 19:45’te TGRT ana Haber bültenlerini sunmaya başladı.

21 Mart 2019 tarihinde kalp krizi geçirdi. Hemen ardından tıkalı kalp damarına stend takıldı.

Ekrem Açıkel, TGRT Haber’e geçip, hafta içi her gün 19:45’te TGRT ana Haber bültenlerini sunmaya devam ediyor.
Kaynak:Biyografi.info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir