Elfin Tataroğlu kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Elfin Tataroğlu kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Elfin Tataroğlu, 1978 yılında İzmir‘de doğmuştur. İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra 2001 yılında Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünden mezun oldu. Accademia Italiana Floransa’da tasarım ve dil eğitimi aldı. Bilgi Üniversitesi İşletme Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. Halen İstanbul Üniversitesi‘nde İşletme Yönetimi ve Organizasyon doktorası yapmaktadır.

aslennereli.com

Elfin Tataroğlu’nun örgüt kültürü, liderlik ve elektronik öğrenme konularında akademik çalışmaları bulunmaktadır.

2010-2012 Yılları arasında CHP Kadın Kolları MYK Üyeliği yaptı. 2011 yılında İzmir 2. Bölge 24. Dönem Milletvekili Adayı oldu. 17-18 Temmuz 2012 tarihinde CHP 34. Kurultay Divan Yazman Üyesi, CHP Konak İlçe’den İl Kongre Delegesi ve İzmir CHP Kurultay Delegesi seçilmiştir.

6 Eylül 2014 tarihinde CHP 18.Olağanüstü Kurultayı’nda (CHP Bilim Yönetim ve Kültür Platformu) BYKP’den Parti Meclisi Üyesi seçilmiştir. Doktora düzeyinde akademik araştırmalar yapmakta ve siyasi makaleleri gazetelerde yayınlanmaya devam etmektedir.

Elfin Tataroğlu, halen Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı programında öğretim görevlisi olarak ders vermektedir.

İyi düzeyde İngilizce ve Fransızca, orta düzeyde İtalyanca ve İspanyolca bilen Elfin Tataroğlu, evlidir ve bir çocuğu vardır.

Doç. Dr. Bahriye Üçok’un hayatını kaleme aldığı ilk kitabı “Aydınlanma Yolunda Bir Ömür: Bahriye”, 2019 Ocak ayında yayınlanmıştır.

Kitapları:
2019 – Bahriye: Aydınlanma Yolunda Bir Ömür

Kaynak:Biyografi.info

 

Kaynak: biyografi info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir