Elif Korkmazel Kimdir?

Elif Korkmazel Kimdir?

Elif Korkmazel  Türkiye’de “yemek tarifi” denildiğinde ilk akla gelen isimlerdendir Elif Korkmazel. Yıllardır ağzımızın tadını bozmayan, lezzetli yemeklerin tarifini yapan Elif Korkmazel, bir çok gazete ve dergide yazarlık yaptı. Sunucu tarafı da var tabii… Moda tasarımı üzerinde eğitimlidir.

Sofra Dergisi‘nin düzenlediği “Sofra Düzeni ve Yemek Yarışması”nda kazandığı derece sonucunda dergide çalışma teklifi alarak yemek yazarlığına başladı. 
1998 yılında haftalık Mimoza dergisinin yemek yazarlığını yaptı. Televizyon dünyasına 1998 yılında ATV’de yemek programı sunarak adım attı. Devamında Star TV, TRT1, Kanal A, Kanal Türk, TGRT gibi birçok televizyon kanalında yemek ve sabah kuşağı programları sundu.
2002’de Bebeğim dergisinde yemek yazarı olarak çalıştı. Halen çeşitli yemek firmalarına danışmanlık yapan, özel firmalar için yemek kursları veren Korkmazel, yemek programı sunmaya devam ediyor.

1997 yılından beri Sofra dergisinin yemek danışmanlığını yapan Elif Korkmazel, 2007 yılından bu yana Sabah Gazetesi bünyesinde yemek yazarlığı yaptı. Bir süre FETÖ’nün gazetesi Bugün’de yemek tarifleri yazan Elif Korkmazel, daha sonra eski yuvasına, yani Sabah’a geri döndü. Halen Sabah’ta yazmaya devam ediyor… 

Kaynakça: gazete oku

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir