Emin Haluk AYHAN Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Emin Haluk AYHAN Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Denizli Bölgesi,1’nci sıradan millet vekili adayıdır.

14 Kasım 1957’de Denizli Güney’de doğdu. Babasının adı Hüseyin Rifat, annesinin adı Sıdıka’dır. Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitiren Ayhan, yüksek lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi’nde kamu maliyesi alanında tamamladı. Ekonomist olan Ayhan, York Üniversitesi’nde Ekonomi ve Sağlık Ekonomisi, Colorado Ekonomi Enstitüsü’nde İnsan Kaynakları ve Risk Yönetimi, New York College of Insurance’ta Hayat ve Sağlık Sigortası eğitimi gördü.
DPT Planlama Uzmanı olarak kamu maliyesi, ödemeler dengesi, tarımsal destekleme alanlarında çalıştı. Sağlık Bakanı ve Başbakan Yardımcısı danışmanlıklarında bulundu. Özelleştirme İdaresinde Daire Başkanlığı, Şeker Kurulu, Türk Akreditasyon Kurulu, Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ, Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ, İGEME Yönetim Kurulu Üyeliği, İGEME Genel Sekreterliği, Dış Ticaret Müsteşar Yardımcılığı ve Başbakanlık Konut Müsteşarlığı görevlerinde bulundu. MHP Genel Başkan Başdanışmanı, Genel Sekreter Yardımcısı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Çeşitli konularda yayınlanmış yazı ve çalışmaları bulunmaktadır.
23 ve 24. Dönemde Denizli Milletvekili seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu ile Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyeliği yaptı.
İngilizce bilen Ayhan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir