Emin OKKAYA Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Emin OKKAYA Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Denizli Bölgesi,’nci sıradan millet vekili adayıdır.

Acıpayam’da doğdu. Acıpayam Atatürk İlkokulu, Acıpayam Ortaokulu, Acıpayam Lisesi’nin ardından Elazığ Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinde lisans ve yüksek lisansını tamamladı. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Mahalli İdareler Bölümünü bitirdi. AK Parti Siyaset Akademisinde iki dönem eğitim aldı.
1979 – 1980 yıllarında Acıpayam TİGEM ve Kadastro Müdürlüklerinde kısa süreli mevsimlik işçi olarak başladığı meslek hayatında 1986’da Acıpayam TİGEM Hayvancılık biriminde Veteriner Fakültesi Stajı, 1989-1991 Acıpayam ve Çameli İlçelerinde Serbest Veteriner Hekim olarak çalıştı. 1991-1992 Çameli İlçesi Belediye Veteriner Hekimi (Encümen Üyeliği), 1992-2015 arasında Artvin, Ardanuç, Denizli, Çameli, Kale, Acıpayam İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerinde Veteriner Hekim, Şube Müdürü ve İlçe Müdürü görevlerinde bulundu. Şubat 2015’te Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden emekli oldu.
1982 Dönemi Denizli Bölgesi Futbol Hakemliği, Çameli Sporun Kurucusu ve 6 yıl süre ile yöneticiliği yaptı, Artvin, Ardanuç ve Denizli, Kale İlçelerinde Güreş Festivalleri organize etti, 4 yıl Türkiye Taekwondo Federasyonu Denizli İl Temsilciliği yaptı. Türkiye Taekwondo Federasyonu Denizli İl Temsilciliği görevi, Gazetede köşe yazarlığı yaptı, televizyon ve radyo programları düzenledi.
1999 Acıpayam Belediye Başkan Adayı (MHP), 2007 Denizli Milletvekili Adayı (DYP), 2009 Acıpayam Belediye Başkan Adayı (DP), 24. Dönem AK Parti Denizli Milletvekili Aday Adayı, 25. ve 26. Dönem 2015 AK Parti 6.sıra Denizli Milletvekili Adayı oldu.
Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir