Enes Batur kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Enes Batur kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Sosyal medya fenomeni Enes Batur YouTube’da paylaştığı videolar ile tanındı.

Enes Batur, 9 Nisan 1998 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Aslen Adanalıdır. Tam adı Enes Batur Sungurtekin’dir. Polis olan babasının adı Fatih, hemşire olan annesinin adı Arzu’dur. Elis Bera adında kız kardeşi ve Toygu Berat adında erkek kardeşi vardır. Antalya’da yaşamaktadır. Babasının tayini nedeni ile çocukluk yılları Erzurum’da geçmiştir. Antalya’ya tayin olmaları nedeni ile ilkokul ikinci sınıfta Antalya’ya taşındılar. İlkokulu ve ortaokulu Leyla Kahraman Sevim Ertenü okulunda okudu. Kepez Anadolu Lisesinde 3 sene okuduktan sonra 4. Sene Özel Antalya Final Temel Lisesine geçip oradan mezun oldu. Uluslararası Antalya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okumaktadır.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({});

Enes Batur, açtığı Youtube kanalında yayınladığı komik videolarla sosyal medyada epeyce bir üne kavuştu. Youtube kanalında 2 milyon 700 bin takipçiyi yakaladı. Youtube’da bilgisayar ve konsol oyunları hakkındaki inceleme videoları ile üne kavuştu.

2017‘de düzenlenen 44. Altın Kelebek Ödülleri’nde ilk kez dağıtılan En İyi YouTuber/Instagrammer Ödülü kendisine verildi; ancak daha sonra geri alındı.

2018 yılında “Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi?” adlı sinema filminde Enes Batur, Ceyda Düvenci, Bekir Aksoy, Kerem Fırtına, Uras Benlioğlu ile beraber oynadı.

Ödülleri :
2017: Altın Kelebek Ödülü – “En İyi YouTuber/Instagrammer” (geri alındı)

Filmleri ve Dizileri :
2019 – Enes Batur Gerçek Kahraman (Sinema Filmi)
2018 – Maşa ile Koca Ayı 2: Sonsuz Arkadaşlık (Sinema Filmi)
2018 – Kafalar Karışık (Sinema Filmi)
2018 – Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi? (Sinema Filmi)

Kaynak:Biyografi.info

 

Kaynak: biyografi info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir