Enver Ören Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Enver Ören Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

10 Şubat 1939 tarihinde Denizli’de hayata gözlerini açan , ilk ve orta öğrenimini Denizli’de tamamladı. Lise öğrenimini Kuleli Askeri Lisesi’nde, okuyan Ören, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nde lisansını bitirdi. Kazandığı NATO bursuyla, 1961 yılında bir buçuk yıllığına mesleki çalışmalar yapmak üzere Napoli’ye gitti. Dönüşünde bir müddet öğretim görevlisi olarak çalıştı.1970 yılında üniversiteden ve akademik hayattan ayrılarak birkaç arkadaşıyla birlikte gazeteciliğe başladı.

Hakikat Gazetesi adıyla bir gazete kuran Ören, daha sonra gazetenin adını Türkiye Gazetesi olarak değiştirerek yayınını günümüze kadar sürdürdü. Basın yayın dışında birçok alanda faaliyette bulunan Enver, İhlas Holding adıyla tüm alanları bir çatı altında topladı. İhlas Holding’e uzun yıllar Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Enver Ören’in, Mücahit Ören isminde bir oğlu vardır. 

2013 yılında, 74 yaşındaki Enver Ören, sağlık sorunlarının artması nedeniyle Ocak aynda tekrar hastaneye yatırılmıştır. 22 Şubat 2013 günü tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ören, 23 Şubat Cumartesi günü, Eyüp Sultan Camisi’nde siyaset, iş ve medya dünyasının yanı sıra çok sayıda vatandaşın katıldığı cenaze namazının ardından Eyüp Sultan mezarlığına defnedildi. 

Kaynak:Enson Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir