Erdoğan Özegen Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Erdoğan Özegen Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Erdoğan Özegen

1965 yılında Niğde’de doğdu.

Eğitimimi tamamladıktan sonra ailesinin ticaretle uğraşması sebebiyle iş hayatına atıldı. Tekstil, inşaat ve gıda sektöründe 3 tanesi aile şirketi, 2 tanesi ortaklık olmak üzere 5 tane şirket kurarak bu şirketlerin yönetim kurulu başkanı ve genel müdürü olarak görev yaptı. 

Diğer taraftan da 1984 yılından itibaren çeşitli kültürel ve sosyal amaçlı vakıf ve derneklerin kuruculuğu ve yöneticiliğini yaptı.

1988 yılından itibaren aktif siyasetin içerisinde oldu. 1999 mahalli seçimlerinde Niğde Belediye Başkan adayı oldu. AK Parti kurucu il başkanlığı yanı sıra öncesinde de 3 dönem il başkanlığı görevi yaptı.

1995-2002 yılları arası Niğde Ticaret Borsası yönetim kurulu başkanlığı ve Tarım Konseyi üyeliği yaptı. 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde AK Parti’den milletvekili seçildi.

2007-2011 yılları arası TOBB başkanlık kurumsal ilişkiler baş danışmanlığı yaptı. 2011 genel seçimlerinde partinin 3. sıra adayı olarak seçimlere katıldı. 

2011-2014 yılları arasında, TOBB ETÜ İkiz kuleler Teknoloji Merkezi A.Ş. yönetim kurulu başkanlığı, TOBB ETÜ Hastanesi Yönetim Kurulu başkan vekilliği görevlerinde bulundu. 2015 yılında milletvekili adaylığı için bu görevlerinden istifa etti.

Halen, ATO meclis üyeliği ve TOBB strateji yüksek kurulu üyeliğine devam ediyor. 

Evli ve 3 çocuk babası.

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir