Erkan DÖNMEZ Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Erkan DÖNMEZ Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

1978 yılında ailesinin işçi olarak gittiği Almanya’da doğdu. 1984 yılında ailesinin kesin dönüş yapmasıyla yerlisi olduğu Kurşunlu’da ikamet etmeye başladı. İlk ve orta öğretimini Kurşunlu’da tamamladıktan sonra İnegöl Sağlık Meslek Lisesi’nden sağlık memuru olarak mezun oldu. Lisans eğitimine halkla ilişkiler dalında devam eden , evli ve 2 çocuk babası.
1998 yılından İtibaren ticaret hayatına atılarak turizm ve sağlık alanında hizmet veren işletmelerde kurucu ortaklık yaptı. Ayrıca eğitim sektöründe Bursa Birey Okulları’nın kurucu ortaklığında bulundu. Halen uluslararası bir firmanın danışmanlığını yapmakta.
2004 yılındaki yerel seçimlerde bölge halkının da büyük desteği ve teşvikiyle aday oldu ve 26 yaşında %37’lik oy oranıyla, Kurşunlu’da ‘Türkiye’nin En Genç Belediye Başkanı’ olarak seçimi kazandı. Başkanlığı döneminde bölgeye önemli alt ve üst yapı yatırımları, park ve bahçe düzenlemeleri spor tesisleri ve sosyal yardımlar yapıldı. 2009 seçimleri sonrası yaptığı hizmetlerin karşılığı olarak, ikinci defa girdiği Cumhuriyet Halk Partisi adaylığında bu kez yüzde 60’lık rekor bir oy oranıyla tekrar göreve geldi.
2014 yılında çıkarılan yeni Büyükşehir yasası nedeniyle Başkanlık yaptığı Kurşunlu Belediye’si kapatıldı.

7 Haziran Cumhuriyet Halk Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir