Ersin Düzen kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Ersin Düzen kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

TRT Spor‘da yayınlanan “Stadyum” programında sunuculuk yapmaktadır.

Ersin Düzen, 2 Haziran 1975 tarihinde Zonguldak’da doğmuştur. Babasının subay olması nedeniyle Zonguldak, Diyarbakır, Elazığ ve Denizli de yaşamıştır. Liseyi Denizli Anadolu Lisesi’nde okudu. Bu sırada 1992 yılında Denizli’de radyo programı yapmaya başladı. Ardından Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi‘nde Üniversite eğitimi için 4 kaldığında 4 yıl boyunca birçok yerel radyo ve televizyonlarda çalıştı ve genel yayın yönetmenliği bile yaptı.

aslennereli.com

1997 yılında İstanbul’a gittiğinde ilk olarak Star TV’de yayınlanan Süper Frikik adlı spor-magazin programını sundu. Daha sonra televizyonda Bi-Daha, Televole ve Telegol programlarını sundu. Star TV‘de UEFA Şampiyonlar Ligi ve Teleon TV’de Süper Lig maçlarını anlattı.

1998-1999 yılında Star TV‘de yayınlanan başrolünde Mahsun Kırmızıgül’ün oynadığı “Yıkılmadım” isimli dizide de rol aldı.

1998 yılında Kral TV Video Müzik Ödülleri törenini Melisa Düğen ile birlikte sundu.

2004 – 2005 yılları arasında Star Tv’de yayınlanan Telegol’de görev yaptıktan sonra Atv’ye transfer olarak Ahmet Çakar, Kazım Kanat ve Gürcan Bilgiç‘le beraber Santra programında Süper Lig maçlarını yorumladı. Aynı zamanda Atv’de Türkiye Millî Futbol Takımı’nın maçlarını, Kanal 1’de ise 2006 FIFA Dünya Kupası maçlarını anlattı.

2007 yılında NTV ve NTV Spor’a geçti. Pazar akşamları NTV Spor’da Sergen Yalçın ile birlikte Futbol Pazarı programında Süper Lig maçlarını, salı akşamları ise NTV Spor’da Güntekin Onay ile birlikte Gol programında UEFA liglerini yorumladı. Hafta içi dört gece Spor Gecesi isimli programı yaptı.

Ersin Düzen, Ocak 2011‘de TRT‘ye transfer olarak Pazar akşamları TRT 1’de yayınlanan “Stadyum” programında moderatörlüğünü yaptı.

Ersin Düzen, 2008 yılında SPOR medyasının duayenlerinden Şansal Büyüka’nın spor spikeri kızı Sine Büyüka ile nişanlandı, ama evlenemeden ayrıldılar.

TRT 1’de 5 Kasım 2012 tarihinde her gün yayınlanmaya başlayan “İyi Şeyler” adlı programında sunuculuk yaptı.

TRT Spor’da yayınlanan “Stadyum” programında yorumcu olarak görev yapan Mustafa Denizli Galatasaray’a teknik direktör olmasının ardından yerine 05 Aralık 2015 tarihinde Gürkan Kubilay yorumcu olarak getirildi. TRT 1‘de Cumartesi ve Pazar akşamları yayınlanan Ersin Düzen‘in sunuculuğunu yaptığı “Stadyum” programında eski futbolcu Hakan Ünsal ile birlikte Gürkan Kubilay da yorumculuk yapacaktır.

Çalıştığı TV kanalları:
1997-2005-Star TV
2005-2007-atv
2007-2011-NTV
2008-2011-NTV Spor
2011—— – TRT 1

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Bak Hele Bak (konuk oyuncu) (TV Dizisi)
2011 – Leyla ile Mecnun (3 bölüm konuk oyuncu) (TV Dizisi)
1999 – Yıkılmadım (TV Dizisi)

Kaynak:Biyografi.info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir