Ertan Aydın kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Ertan Aydın kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Ankara Milletvekilidir. Pollmark Araştırma Şirketinin kurucularındandır.

Ertan Aydın, 6 Haziran 1971 tarihinde Ardahan‘da Hanak ilçesi Karakale Köyünde doğmuştur. İlköğrenimini Almanya‘da, orta ve lise öğrenimini İstanbul‘un Küçükçekmece ilçesinde tamamladı. (ODTÜ) Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans ve doktora yaptı. Çankaya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden doçentlik unvanını aldı

aslennereli.com

Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı Bahattin Aydın‘ın da abisidir.

2000 ve 2003 yılları arasında Harvard Üniversitesi ve Dartmouth Üniversitesinde araştırmacı, 2004 ve 2011 yılları arasında Çankaya Üniversitesinde Çankaya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak bulundu. 2011 yılında Doçent oldu.

Pollmark Araştırma Şirketinin kurucularından olan Ertan Aydın, 2012-2014 yılları arasında Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’ın Siyasi İşlerden Sorumlu Başdanışmanı olarak görev yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Başdanışmanlık görevine Ahmet Davutoğlu‘nun Başbakanlığı döneminde de devam etti.

Çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilen Ertan Aydın evlidir. 3 çocuğu vardır.

7 Haziran 2015 tarihinde ve 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde AKP’den Ankara milletvekili seçilerek TBMM’ne girdi.
Kaynak:Biyografi.info

 

Kaynak: biyografi info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir