Fatma Betül Sayan Kaya Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Fatma Betül Sayan Kaya Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi İstanbul 2. Bölge Bölgesi,2’nci sıradan millet vekili adayıdır.

Fatma Betül Sayan Kaya, 31 Ocak 1981 tarihinde İstanbul’da doğdu.
Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nden mezun oldu.
NYU-Poly’de meme kanserinin görüntülenmesi üzerine lisansüstü çalışmalar yapan Kaya, daha sonra İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirerek Tıp Doktoru unvanını aldı.
2009 yılında AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. 2010-2012 yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisi kurucu Genel Başkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanlığını yürüttü. 2012 yılında yapılan kongreyle tekrar AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi ve AK Parti İstanbul Tanıtım Medya’dan sorumlu İl Başkan Yardımcılığına atandı. 12 Eylül 2015 tarihinde yapılan AK Parti 5. Olağan Kongresi’nde MKYK üyeliğine seçildi ve AR-GE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atandı. 1 Kasım 2015 Milletvekilliği Genel Seçim’inde İstanbul Milletvekili seçildi. 25 Kasım 2015 tarihinde AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.
65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevini üstlendi. Çok iyi düzeyde İngilizce ve Almanca bilen Kaya, evli ve 2 çocuk annesidir.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir