Fatoş Sezer Vefat Etti? Fatoş Sezer’in Hayatı

Fatoş Sezer Vefat Etti? Fatoş Sezer’in Hayatı

Sinema ve tiyatro sanatçısı Fatoş Sezer, 52 yaşında hayatını kaybetti. Evinde ölü bulunan Sezer’in uykusunda kalp krizi geçirdiği anlaşıldı.

Sanatçının cenazesi, bugün Şişli Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Edirnekapı Mezarlığı’na defnedilecek.

31 Ocak 1958 Kocaeli doğumlu olan Fatoş Sezer 1 Haziran 2011 tarihinde hayatını kaybetmiştir.

1980de mankenliğe başladı. bilsak tiyatro okulunu bitirdi. martinique fat de france, fransız devlet tiyatrosu, tiyatrokarede oynadı. 1988-1996 yılları arasında Fransada tiyatro yaptı. 1984de gönlüm ve ben (Oksal Pekmezoğlu)de yan rolle ilk kez kamera karşısına geçti. Beklan Algan, Cihan Ünal, Atıf Yılmazla birlikte oldu. ikinci evliliğini uluslararası tiyatro yönetmeni Mehmet Ulusoyla yaptı. ölümüne kadar 10 yıl united nations hospital eski başhekimi dr. Selçuk Geredeyle birlikte oldu. 23 sinema filmi çevirdi. 1988 25. Antalya Film Festivalinde kurtar beni (Halit Refiğ)yle en iyi yardımcı kadın oyuncu seçildi.

1984’de ilk kez sinemada kamera karşısına geçen Sezer, yönetmenliğini Atıf Yılmaz’ın yaptığı ‘Hayallerim, Aşkım ve Sen’, ‘Ah Belinda’, ‘Asiye Nasıl Kurtulur?’ filmleri, Halit Refiğ’in yönetmenliğini yaptığı ‘Kurtar Beni’ ve ‘Hanım’ adlı filmleri ve 40’a yakın filmde rol aldı. Çeşitli reklam filmlerinde de rol alan Sezer, ‘Sıla’ adlı dizide, ‘Sevdalı Bulut’, ‘Nereye Payıdar’, ‘Simyacı’ ile çeşitli tiyatro oyunlarında sahne aldı. Sezer, son olarak ‘Rugby Türkiye’ ve ‘Auto Türkiye’ isimli dergilerin sanat yönetmenliğini yürütüyordu.

kaynak:nkfu

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir