Ferhat Göçer Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Ferhat Göçer Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Ferhat Göçer 11 Mayıs 1970 yılında Birecik, Şanlıurfa’da doğdu. Aynı zamanda doktorluk mesleğini de sürdürmektedir.

KARİYER VE EĞİTİMİ

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Devlet Konservatuarı Şan Bölümünü bitirmesinin ardından Devlet Opera ve Balesi’nde iki yıl sözleşmeli olarak çalıştı. Doktor olarak tayininin çıktığı Şanlıurfa’daN, mecburi hizmetini yerine getirmek üzere ayrılır. İstanbul’a döndüğünde Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde Genel Cerrah olarak göreve başlayan Göçer, kendine müzikte yeni bir hedef belirlemiştir:

Türk Müziğini aldığı klasik eğitim ile birleştirip, dünyaya tanıtmak. Bu hedefi doğrultusunda çalışmalarına devam etmektedir. Ferhat Göçer, dünya opera repertuarından günümüz şarkılarına, napolitanlardan şansonlara, rembetikolara; Türk Sanat Müziği’nin seçkin eserlerinden, halk müziğimizin örneklerine, Hafif Batı Müziği’nin nostaljik parçalarından günümüz müziğine kadar farklı müzik türlerini seyircisiyle buluşturmaktadır. Ferhat Göçer’in kurduğu ve Türkiye’nin tek şahsa özel senfoni orkestrası olan Metropol Senfoni Orkestrası ile konserler veren sanatçının kendi adını taşıyan ilk albümü 2005 yılının Eylül ayında yayınlandı. 2007 senesinde ikinci albümü olan ‘Yolun Açık Olsun’ ile ödül kazandı. Ferhat Göçer, ‘Anadolu Aryaları’ adlı projesi ile İstanbul’dan Diyarbakır’a, Gaziantep’ten İzmir’e uzanan konserler gerçekleştirdi. Türk Müziğinin dünyaya açılmasında öncü role sahip olmak isteyen Ferhat Göçer; Gino Castelli, Alessandro Safina, Al Bano, Patrizio Buene, Emma Shaplin ve Michael Bolton ile verdiği konserler ile farklı ülkelerin müziklerine uzanan köprüler kurdu.

EVLİLİKLERİ

1.evliliği : Doktor Berna Hocaoğlu ile 1993’de evlendi. Beş yıl evli kaldılar, 1998 yılında boşandılar. Yağmur (d.1997) adında bir kızı var. 2.evliliği : Doktor Meltem Hanım’la 1998’de evlendi. 3.evliliği : Ayla Göksel ile 2001 yılında evlendi. 7 yıl evli kaldılar 16 ocak 2008’de boşandılar. Can (d.2006) adında bir oğlu var. Ayla Göksel’le yollarını ayıran Göçer, sinema yazarı Ömür Gedik ile birlikte yaşıyor.

ALBÜMLERİ

2005 – Ferhat Göçer 2007 – Yolun Açık Olsun 2008 – Çok Sevdim İkimizi 2010 – Biz Aşkımıza Bakalım 2011 – Seni Sevmeye Aşığım

Kaynak:Enson haber Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir