Feridun Düzağaç Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Feridun Düzağaç Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Feridun Düzağaç, 10 Ekim 1968’de Adana’da doğdu. İlk ve ortaokulu Adana’da bir köy okulunda tamamladı. Ardından babası polis olmasını istediği için Ankara Polis Koleji imtihanlarına girdi. Feridun Düzağaç, sınavı başarıyla geçti ve polis adayı olmaya hak kazandı ancak okula ısınamamasından ve okuldaki disiplinden dolayı ordan ayrıldı. Düzağaç, liseyi Ankara’da tamamlayıp Adana’ya döndü ve Çukurova Konservatuvarı’na girdi.

8 ALBÜM YAPTI

1995 Ocak ayında Sevgi Güryay’la hayatını birleştiren Düzağaç, aynı yılın Aralık ayında babası Salih Mete Düzağaç’ı trafik kazasında yitirdi ve askerde yazdığı şarkılarını topladığı ilk albümü ‘Beni Rahatta Dinleyin’i 1997 Ocak ayında piyasaya sürdü ve 2015 yılına kadar 8 albüm çalışmasıyla sevenleriyle buluştu.

BAHAR ŞENLİKLERİNİN ARANAN İSMİ

2 Kasım 1999’da FD baba oldu, kızı Tuya Naz dünyaya geldi. 2000 yılında yayınlanan Bülent Ortaçgil’e Saygı albümüne onun Sevgi şarkısıyla konuk olan Düzağaç, sadece 2004 yılında 100’den fazla konser düzenledi, özellikle üniversitelilerin Bahar Şenlikleri’nin aranan ismi oldu.

KÖŞE YAZARLIĞI DENEMESİ

2005 ve 2006 yılları arasında kısa bir süre Radikal gazetesinde köşe yazıları yazan Feridun Düzağaç, spor yorumları ile o dönem gündeme geldi.

OYUNCULUK DENEYİMİ

Feridun Düzağaç, 3 Aralık 2005’de gösterime giren “Gece 11.45” ve 2007 yılı Nisan ayında vizyona giren “2 Süper Film Birden” isimli sinema filmlerinde rol aldı. 24 Nisan 2008’de Aşk Tutulması isimli sinema filminde konuk oyuncu olarak bir doktoru canlandırdı. Feridun Düzağaç, yine 2008 yılında başrolünü Şevval Sam ile paylaştığı “Derman” ve Ekim itibarıyla “Binbir Gece” adlı televizyon dizilerinde rol aldı.

YILIN KLİBİ ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ

2009 Kral Tv Video Müzik Ödüllerinde “Uykusuza Masallar” Albümündeki “Beni Bırakma” şarkısına çektiği klip “Yılın Klibi” ödülüne layık görülmüştür.

GEZİ PARK YORUMU

2013 yılında Gezi Park olayları sırasında Taksim Gezi Park’ta kendisiyle yapılan bir söyleşi videosu ile gündeme gelen Düzağaç, Cengiz Semercioğlu ile yaptığı röportajındaki “Gezi Parkı projesi gerekliliği olan bir proje değildi. Her projede geçmişin intikamının alındığını seziyorum. Taksim sosyal hayatı güçlü, hayatın keyfini bilen, içmeyi ve gezmeyi seven başka bir profilin ait olduğu bir yer. Ben burada yaşamayı seven insanlardan intikam alınıyor paranoyasına tutuluyorum. Soyadı Düzağaç olan bir adam olarak Gezi Parkı’nın yok edilmesi, bu ağaçların kesilecek olması beni üzüyor” açıklaması ile tartışıldı.

TWİTTER HESABINI PAYLAŞIMA KAPATTI

2015 yılında Feridun Düzağaç’ın ‘Ben kısaca F.D.’ şarkısı, 7 Haziran seçimleri öncesi HDP için düzenlendi. Ünlü sanatçı bu durumdan haberi olmadığını, hoşuna gitmiş olsa bile eserlerinin dinleyicileri ile arasında kalması gerektiğini söyleyerek şarkının yeni hali için kendisinden izin alınmadığını duyurdu. Bu açıklamaya gelen tepkiler üzerine Düzağaç ise polemiğe girmeyerek Twitter hesabını paylaşıma kapatma kararı alarak gündeme geldi.

Kaynak:Enson haber Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir