Feyyaz Şerifoğlu kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Feyyaz Şerifoğlu kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

, 1991 yılında Rize’de doğmuştur. Müziğe, orgçu olan anneannesi aracılığıyla başlayan Feyyaz Şerifoğlu, Tekirdağ Çorlu’da Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği bölümünde okudu.

aslennereli.com

Feyyaz Şerifoğlu, müzik hayatına 2014 yılında Behzat Gerçeker öncülüğünde Enbe Orkestrası ile başladı. Ajda Pekkan‘ın Harbiye Açıkhava, Bostancı Gösteri Merkezi, Antik Tiyatro ve önemli organizasyonlarda yer alan sahnelerinde vokalisti olarak yer aldı.

Feyyaz Şerifoğlu, 2013 yılında Acun Ilıcalı sunuculuğunda “O Ses Türkiye” yarışmasına katıldı. Performansıyla jüri üyelerinden Gökhan Özoğuz, Murat Boz ve Ebru Gündeş’i döndürmeyi başaran Feyyaz, Murat Boz‘un takımında yarışmaya devam etti.

Feyyaz Şerifoğlu, şarkıcılığın yanı sıra Vitra ve Huawei gibi birçok ünlü markanın reklam yüzü de oldu.

Feyyaz Şerifoğlu, Gülseren Budayıcıoğlu‘nun Madalyonun İçi adlı eserinden uyarlanan, 2020 yılında yönetmeliğini Cem Karcı‘nın yaptığı, Banu Kiremitçi Bozkurt‘un senaryosunu kaleme aldığı ve Binnur Kaya, Tülin Özen, Burak Sevinç, Meriç Aral, Burcu Biricik, Evrim Alasya, Salih Bademci, Hande Doğandemir ve Melisa Sözen gibi oyuncuların oynadığı “Kırmızı Oda” dizisinde Can karakterini canlandırdı.

2021 yılında yine Gülseren Budayıcıoğlu‘nun Camdaki Kız adlı romanından uyarlanan Camdaki Kız dizisinde rol aldı.

Albümleri :
2019 – Gidene (single)

Filmleri ve Dizileri :
2021 – Camdaki Kız () (Tv Dizisi)
2020-2021 – Kırmızı Oda (Can) (Tv Dizisi)

Kaynak:Biyografi.info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir