Gökhan Mumcu kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Gökhan Mumcu kimdir aslen nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

Gökhan Mumcu, 14 Eylül 1975 tarihinde Hannover, Almanya’da doğmuştur. Aslen Malatyalıdır. İlkokul çağına kadar Almanya’da yaşadıktan sonra ailesi kesin dönüş yaparak İzmir’e yerleşmiştir. Bir kız kardeşi vardır. İlkokul, ortaokul ve liseyi İzmir’de okuduktan sonra Ege Üniversitesi Restorasyon bölümünü bitirdi ve Anadolu Üniversitesi‘nde Kamu yönetimi okudu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({});

1995 yılında İzmir’de modellik yapmaya başlayan Gökhan Mumcu, 1998 yılında İstanbul’a taşınarak modellik hayatına devam etti ve Beymen, Network, Altınyıldız, Damat gibi firmalarla çalıştı. Kız kardeşi ile birlikte VEGA Organizasyon adı ile bir organizasyon şirketi kurmuştur.

1999 yılında “Gillette” reklamlarında oynamaya başladı.

1996 – 1999 yılları arasında senaryosunu Nuran Devres ve Kubilay Zerener’in yazdığı “Kara Melek” dizisine 1999 yılında dahil olarak; Ece Uslu, Mustafa Alabora, Zerrin Arbaş, Ziya Kürküt, Zehra Alptürk, Halit Ergenç, Haldun Boysan, Ebru Akel, Şenay Gürler, Sinan Albayrak, Kazım Akşar ile birlikte rol almıştır.

2004 yılında Orhan Oğuz yönetmenliğinde Müjde Ar, Salih Güney, Levent Üzümcü ve Nurseli İdiz‘le birlikte “Serseri Aşıklar” dizisinde rol aldı. Aynı yıl eğlenceli senaryosu ve ekibiyle bir ekran klasiği haline gelen “En Son Babalar Duyar” dizisinde, ardından Taylan Biraderler‘in rejisiyle Uğur Yücel, Kenan İmirzalıoğlu ve Zeynep Beşerler ile birlikte “Alacakaranlık”dizisinde rol aldı.

2004 yılında Kanal D ekranlarında “Speed” adlı otomobil programı sunuculuğu yaptı.

2007 yılında ATV’de yayınlanan yönetmenliğini Mustafa Altıoklar’ın yaptığı “Kelebek Çıkmazı” dizisiyle ilk başrolünü oynadı. Bu dizide Hümeyra, Arda Kural, Naz Elmas, Ceren Benderlioğlu, Pamela Spence, Aytaç Arman gibi oyuncular oynadı.

2008 yılında Kaan Girgin‘in yapımcısı olduğu “Miras” adlı filmde Gökhan Mumcu, Shweta Aggarwal, Suniel Shetty, Haldun Boysan, Kaan Girgin, Altan Erkekli, Yıldız Çağrı Atiksoy, Levent Özdilek ile beraber rol aldı.

2008 yılında Orhan Kemal‘in ölümsüz eserinden uyarlanan “Gurbet Kuşları” dizisinde Rutkay Aziz ve Miraç Eronat ile birlikte başrollerde rol aldı.

2010 yılında TFT Film’in yapımcılığını üstlendiği İstanbul Avrupa Kültür Başkenti Projesi olan “Mahpeyker – Kösem Sultan” sinema filminde başrol olarak, Selda Alkor, Damla Sönmez, Öykü Çelik ve Özgür Özberk ile birlikte oynadı.

2012 yılında Dada Film’in yapımcılığını üstlendiği “Kaos Örümcek Ağı” adlı aksiyon sinema filminde Rojda Demirer ve Cemal Hünal ile birlikte oynadı.

Gökhan Mumcu, 2011 yılında keman sanatçısı Ceren Aksan ile evlendi. 12 Ağustos 2015 tarihinde Mila adında bir kızı oldu.

2015 yılında yapımcılığını 35mm filmin üstlendiği ve yönetmenliğini Ahmet Hoşsöyler’in yaptığı, Fırat Tanış ve Ayça Varlıer ile başrollerini paylaştığı “Mavi Gece” sinema filminde Murat karakterini canlandırdı.

Oynadığı Reklam Filmleri :
Gillette
İsuzu
Koç Allianz
Doğtaş
İstikbal Mobilya
İstikbal Mutfak
Pınar Hindi
Siemens
Milliyet Promosyon Reklamları
Milliyet İmaj Reklamları
Hürriyet Promosyon Reklamları
Kalbim Benecol
Shop & Miles
First Dio
Jump
Coca Cola Light
Axess
Süvari

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2015 – Mavi Gece (Dr.Murat) (Sinema Filmi)
2014 – 2015 – Arka Sokaklar (8.,9. Ve 10.Sezon) (Tarık) (TV Dizisi)
2013 – Sevgi Taşı (Sinema Filmi)
2012 – Kaos Örümcek Ağı (Yzb.Mete Öztürk) (Sinema Filmi)
2011 – Kurşun Bilal (Kurşun Bilal) (TV Dizisi)
2011 – Kirli Oyunlar (Çerkez Hasan) (TV Filmi)
2011 – Herşeye Rağmen (Aziz Demir) (TV Dizisi)
2010 – Mahpeyker Kösem Sultan (I. Ahmet) (Sinema Filmi)
2009 – Gerçek Masallar: Bir Pamuk Prenses Masalı (Kısa Film)
2008 – Miras (Erdal) (Sinema Filmi)
2008 – Gurbet Kuşları (Murat) (TV Dizisi)
2008 – Ateş ve Barut (Komiser Ateş) (TV Dizisi)
2007 – Kelebek Çıkmazı (Deniz) (TV Dizisi)
2004 – En SonBabalar Duyar (TV Dizisi)
2003 – Serseri Aşıklar (TV Dizisi)
2003 – Alacakaranlık (Orkun) (TV Dizisi)
1999 – Kara Melek (Kenan) (TV Dizisi)

Kaynak:Biyografi.info

 

Kaynak: biyografi info

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir