Güneri Civaoğlu Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Güneri Civaoğlu Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okudu, okulu 8 senede bitti. Gazeteciliğe 1961’de Yeni Tanin’de başladı. Strasbourg Üniversitesi’nde iktisat doktorası yapmak için gitti ama tamamlayamadan döndü. Üniversite yıllarında aynı zamanda gazetecilik de yapan , Derya Dergisi’nin yazı işleri müdürlüğünü yaptı. Akis dergisi ve Yeni İstanbul gazetesinde muhabir olarak görev yaptı. TRT’nin kuruluşunda sabah haberlerini hazırlayan ekibin başındaydı.

GAZETECİ VE TELEVİZYONCU

Tercüman Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilen sonra Güneş Gazetesi’ni kurmuş, ortağı ve Genel Yayın Yönetmeni olmuştur. Genel yayın müdürlüğü görevinin yanı sıra günlük siyasi yazılar yazdı. 1986-1996 yılları arası Sabah gazetesindeki köşe yazarlığından sonra Show TV 1991 yılında kurulduktan sonra kanalın ilk Genel Müdürlüğü yaptı. Civaoğlu, 1996 yılından sonra Milliyet Gazetesi’ne geçmiş ve halen Milliyet gazetesi yazarıdır.

ŞEFFAF ODA

Kanal D ekranlarında ana haberlerden sonra 8 yıl siyasi olayları yorumladı. Durum adlı programı hazırladı ve sundu. Civaoğlu’nun hazırlayıp sunduğu, 2004 yılından beri Kanal D’de yayınlanan “Şeffaf Oda” programı 14 kasım 2012 tarihinden sonra “Fox” Tv’de yayınlanmaya devam etti.

Bilgi Üniversitesi’nde İletişim dersleri veren Güneri Civaoğlu, aynı zamanda İstanbul Barosu’nda kayıtlı avukattır.

DANS YARIŞMASI

Güneri Civaoğlu 2010 yılında, Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını üstlendiği “Yok Böyle Dans” adlı dans yarışma programında yarışmacı olmuştur. Show TV’de 2010 yılında yayınlanan yarışmada; Güneri Cıvaoğlu, Nilgün Belgün, Azra Akın, Burcu Esmersoy, Bedük, Metin Arolat, Burcu Güneş, Bora Kozanoğlu, Eda Taşpınar, Derya Büyükuncu, Sibel Arna, Defne Joy Foster ve Pascal Nouma yarışmacı olarak katılmışlardır.

Güneri Civaoğlu, 1969 yılında Canan hanım ile evlenmiştir.

Kaynak:Enson Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir