Güngör Azim Tuna Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Güngör Azim Tuna Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Güngör Azim Tuna, 1964 yılında Sinop’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini memleketi Sinop’ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1986 yılında mezun oldu. 2000 yılında İngiltere’de Exeter Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi Yüksek Lisansı yaptı.

ÇALIŞMA HAYATI

Hakkâri Merkez Kaymakam Adayı olarak çalışma hayatına 1987 yılında başladı. Sırasıyla “Kulu Kaymakam Vekilliği (Konya), Gündoğmuş Kaymakamlığı (Antalya ), Uzundere Kaymakamlığı (Erzurum), Kars Vali Yardımcılığı ve Cihanbeyli Kaymakamlığı (Konya)” görevlerini yerine getirdi.

2001 yılında İçişleri Bakanlığı Strateji Merkezi’nde ek görevli olarak görev yaptı. 2002 yılında da Bakanlık Hukuk Müşavirliği’nde göreve getirildi. Daha sonra İçişleri Bakanlığı Dış İlişkiler ve AB Daire Başkan Yardımcısı oldu.

EPDK’DA GÖREV YAPTI

2003 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkan Danışmanı oldu. 2005 yılında EPDK Sıvılaştırılmış Petrol Gazları Piyasası Daire Başkanı, 2008 yılında da EPDK Petrol Piyasası Daire Başkanı olan Tuna, Aralık 2009’da vekâleten İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı oldu. 31 Mayıs 2010’da Müsteşar Yardımcısı, 13 Mart 2011’de Çanakkale Valisi olarak atandı.

Son olarak 2 Mayıs 2013 tarih ve 11664 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Eskişehir Valiliği’ne atandı.

Kaynak:Enson haber Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir