Hakan Albayrak Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Hakan Albayrak Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

4 Haziran 1968 yılında Hanau, Almanya’da doğan , oyuncu Sinan Albayrak’ın kardeşidir. Orta öğrenimini Türkiye’de tamamlayan Albayrak, farklı zaman dilimlerinde Milli Gazete, Yeni Şafak ve Zaman gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı.

GAZZE VE KUDÜS’TE GAZETECİLİK GÜNLERİ

1983 yılında Halka Işık dergisini, 1989’da da Nihat Genç’le birlikte Çete dergisini çıkaran Albayrak, İhlas Ajansı bünyesinde Gazze ve Kudüs’te gazeteci olarak bulundu.1994 yılında insani yardım amaçlı gittiği Bosna-Hersek’te İHH Saraybosna temsilcisi oldu. Yazılarında kimi zaman Werner Hugo mahlasını kullanan Albayrak, daha sonra da Gökhan Özcan’la birlikte editörlüğünü üstlendiği Gerçek Hayat dergisini kurdu.

MAKALESİ NEDENİYLE 6 AY HAPİS YATTI

Evli ve 2 çocuk babası olan , 2000 yılında Milli Gazete’de yayınlanan bir makalesi nedeniyle, 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun’a muhalefetten, 2003 yılında 15 ay hapis cezası aldı. Ceza İnfaz Yasası kapsamında cezası 1/3 oranına indirildi ve 6 ay Kalecik Cezaevi’nde kalarak mahkûmiyetini tamamladı.

SANCAKTAR DERGİSİ VE TV PROGRAMLARI

2012 yılının sonlarında Adem Özköse, Saim Tut ve Eyüp Gökhan Özekin ile beraber yayınladığı bir manifestoyla haftalık Sancaktar dergisini, 4 Ocak 2013’ten beri haftalık olarak yayın yaptı. Haftalık Sancaktar dergisinde makaleleri yayınlanan Albayrak, Eyüp Gökhan Özekin’le birlikte Sky360 kanalında Kitabın Ortası adlı haftalık TV programını sundu. Star Medya Grubu Başkanı Mustafa Karaalioğlu, Akşam Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan ve Star Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert’in görevlerinden alınmalarına tepki olarak 24 Kasım 2014 tarihinde Star gazetesinden istifa ettiğini açıkladı.

DİRİLİŞ POSTASI

Sancaktar dergisi kapandıktan sonra yeni bir gazete ile medyaya geri dönen Bayraktar,yayın yönetmenliğini yaptığı yeni gazetesine Türk medyasında pek rastlanmayan bir isim seçerek  “” adını koydu. Bayraktar, gazetede İslam dünyasından ve Türkiye meselelerinden konular ile okur karşısına çıktı. 50 kuruştan satılan gazete, okurları ile çarpıcı bir tarihte buluşarak 28 Şubat 2015’te 28 Şubat post modern darbesinin 18. yıl dönümünde raflarda yerini aldı.

19 KİTAP, 2 BELGESEL VE OYUNCULUK DENEYİMİ

1989-2015 yılları arasında 19 kitap yayınlayan Albayrak, 2 belgesel yönetmiştir. Aynı  zamanda yönetmen Eden Kıral’ın 1993 yılında yönettiği Mavi Sürgün adlı filmde rol alan Albayrak, TRT’de yayınlanan Bizim Ev dizisinde de yer aldı.

MAVİ MARMARA OLAYI KERBELA HADİSESİ GİBİYDİ

31 Mayıs 2010’da İsrail Deniz Kuvvetleri’nin saldırısına uğrayan Gazze filosunda 32 farklı ülkeden 663 yolcunun içinde yer alan Hakan Albayrak, Gazze dönüşünde yaşadıkları ile gündemde oldu ve konu ile iglili olarak Yeni Şafak gazetesinde yazdığı ‘Mavi Marmara’da o gece’ başlıklı yazısında “Mavi Marmara”da yaşanan şeyin Kerbela hadisesi gibi bir şey olduğunu” yazdı.

’E AÇIK MEKTUP

2010 Yılında Yeni Şafak gazetesinde yayınlanan “Hoca Efendi’ye Açık Mektup” başlıklı yazısındaki “HİZMET”e hürmet ve muhabbetimiz elbette baki; fakat Ümmet-i Muhammed’in ve bütün insanlığın kanayan vicdanını temsil eden Mavi Marmara aleyhindeki anlaşılmaz tutumunuzdan ötürü teessüflerimizi bildiririz, vesselam” cümleleri nedeniyle gündemden düşmeyen Albayrak, 2012 yılında hükümeti eleştiren yazısı nedeniyle Ali Akel’in uzaklaştırılması üzerine tekrar yazmaya hazırlandığı Yeni Şafak’a dönmekten vazgeçerek, cemaate dönük Gülen’in ne söylediğinin, ne düşündüğünün tam olarak yansıtılmadığı iddiasıyla çok tartışıldı.

TUNUS DÖNÜŞÜ GÖZALTINA ALINDI VE SERBEST BIRAKILDI

2013 yılında gittiği Tunus dönüşü Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alınan Albayrak, bir yazısı için açılan davadan dolayı gözaltına alındığını belirterek, “Bana herhangi bir tebligat ulaşmamasına rağmen ifadeye gitmediğim için tutuklama kararı çıkarılmış. Garip bir uygulama” cümlelerinden sonra ifadesi alındı ve serbest bırakıldı.

ELİNDEN GELENİ ARDINA KOYMA!

Aynı zamanda İHH Mütevelli Üyesi olan Hakan Albayrak, katıldığı bir televizyon programında Gülen cemaati üyelerinin Türkiye’de attığı her adımdan Fethullah Gülen’in de bilgilendirildiğini söyleyerek Gülen’e meydan okudu ve “Elinden geleni arkana koyma” diye seslendi.

ADAMLARIN SENDEN HABERSİZ YEMİYOR

Kilis’te İHH ofisi ve yardım deposuna yapılan polis baskını sonrası CNN Türk’te açıklama yapmış olan Hakan Albayrak, cemaatin İHH’ye yönelik algı operasyonu yönetildiğini söyleyerek Fethullah Gülen’e “Adamların senden habersiz ananas bile yemiyor” cümlesiyle gündeme bomba gibi düştü.

‘OLMASAYDI DA OLURDUK’ İLANINI VEREN BENİM

“Olmasaydı da olurduk” ilanını verenin Eyüp Gökhan Özekin olmadığını, aksine ilanı kendisinin verdiğini açıklayan ve halen Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmenliği’ni yapan Hakan Albayrak, @albayrakhakan1 ismiyle Twitter üzerinden takipçilerine ulaşmaktadır.

Kaynak:Enson haber Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir