Halide Serpil ŞAHİN Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Halide Serpil ŞAHİN Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

1967 Bilecik/Söğüt doğumlu. 1988 yılında Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. İnegöl’de bulunan Ceren Eczanesi’nin sahibi olarak serbest eczacılık yapmaktadır. Eczane işletmeciliğinin yanı sıra Bursa Osmangazi Tıp Merkezi ile İnegöl’deki ilk özel hastane olan Medi-Ce Özel Hastanesi’nin kurucularından ve hissedarı.
Kurulduğu 2002 yılından bu yana AK Parti üyesi. İlk olarak İnegöl İlçe Kadın Kolları kuruluşunda çalıştı ve kadın kolları başkanlığı yaptı. İlçe kadın kolları kongresinde tekrar başkan seçilerek, 2005 yılına kadar bu görevi üç yıl kesintisiz üstlendi. 2005 yılındaki kongrede AK Parti İnegöl ilçe yönetim kuruluna seçildi. Sonraki üç kongrede de ilçe yönetim kuruluna girerek, 2012’ye kadar yaklaşık sekiz yıl sosyal işlerden sorumlu ilçe başkan yardımcılığı görevinde bulundu.
2012 yılında ise 4. Olağan İl Kongresi’nde AK Parti Bursa il yönetim kuruluna girdi. Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanlığı ve Sosyal İşler Başkan Yardımcılığı ile Sosyal işlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü.
Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetimde görev aldı. Evli ve iki kız çocuk annesi.

7 Haziran Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir