Halil Açıl Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Halil Açıl Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

01.01.1968 Yılında Konya’nın Akşehir ilçesinde dünyaya geldi. Çiftçi bir ailenin beşinci ve en son bireyidir.İlköğrenimini Akşehir Cumhuriyet İlkokulunda ortaöğrenimini Eskişehir Mustafa Kemal Lisesi Ortaokul bölümünde,liseyi de Akşehir İsmet İnönü Endüstri Meslek Lisesi Motor Bölümünde okuyarak 1985 yılında mezun olmuştur.
Çukurova Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Motor Bölümü ve Hava Teknik Okullar Komutanlığı Astsubay hazırlama okullarını kazanmıştır. Askerliği sevmesi sebebebiyle tercihini Askeri okula gitmekle kullanarak 30 Ağustos 1986 yılında Hava Ulaştırma Astsubay Çavuş rütbesiyle Bandırma Altıncı Ana Jet Üs Komutanlığına atanmıştır.Bandırma da görev yaparken İtalya Bresciha Ghedi üssünde 3.5 ay görev almıştır.1996 Yılı atamalarında Merzifon Beşinci Ana Jet Üs Komutanlığına tayin olarak burada 4 yıl şark hizmetini ifa etmiştir.2000 Yılı atamalarıyla da Konya Üçüncü Ana Jet üs Komutanlığına atanmıştır.Konya’da görev esnasında Nato’nun Türkiye ye verdiği görev çerçevesinde Afganistan Kabil Hava meydanında 6 ay görev yapmıştır.
2008 Yılı ocak ayında emekliye ayrılarak sivil hayata başlamıştır. Halil Açıl evli 2 erkek ve bir kız olmak üzere 3 çocuk sahibi olup orta seviyede İngilizce bilmektedir.

7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir