Hamdi Topçu Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Hamdi Topçu Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

1964 yılında Rize’nin Çayeli ilçesinde doğan Hamdi Topçu, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden 1986 yılında mezun oldu. Evli ve 4 çocuk babası olan Topçu, aynı zamanda mali müşavirlik unvanına sahip.

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU DENETLEME KURULU BAŞKANI

Topçu, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanlığı göreviyle birlikte Türkiye Futbol Federasyonu Denetleme Kurulu Başkanlığı ve Ortaklık iştiraklerinden THY Teknik A.Ş., THY DOCO İkram Hizmetleri A.Ş., TGS Yer Hizmetleri A.Ş., THY Opet Havacılık Yakıtları A.Ş., THY HABOM A.Ş. ve THY Aydın Çıldır Havalimanı İşletme A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmekteydi.

GÖREVE GELDİKTEN SONRA 4 KEZ AVRUPA’NIN EN İYİ HAVAYOLU ÖDÜLÜ

THY’de Mali Denetim Komite Başkanlığı’nı ve Yönetim Kurulu Başkanvekilliği’ni de üstlenen Topçu, 1 Ocak 2010’da Candan Karlıtekin’den boşalan THY Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine geldi. Topçu’nun göreve geldiği 2010 yılından bu yana THY; 2011, 2012, 2013 ve 2014 yıllarında 4 kez üst üste “AVRUPA’NIN EN İYİ HAVAYOLU” ödülünü kazandı.

HER YIL KATLANARAK ARTAN BAŞARI GRAFİĞİ

Hamdi Topçu, görev süresince Türk Hava Yolları’nın net kârını sadece geçen yıla göre %137 oranında arttırdı.

Görevde bulunduğu süre sonunda iç hat yolcu sayısının 23 milyona, dış hat yolcu sayısının ise 32 milyona ulaştığı THY’deki görevini İlker Aycı’ya bırakan Hamdi Topçu, yeni dönemde görev almayacağını @hamditopcu53 kullanıcı adlı Twitter hesabından 7 Nisan 2015 tarihinde takipçilerine duyurdu.

Kaynak:Enson haber Biyografi

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir