Hamide Aydemir Demir Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Hamide Aydemir Demir Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Hamide Aydemir Demir 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Ordu Bölgesi,4’nci sıradan millet vekili adayıdır.

1974 yılında ORDU / FATSA’da doğdu.

Ordu İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Yüksek lisansını, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) Kamu Yönetimi ve Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Anayasa Hukuku alanında yaptı. Ayrıca, Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezinde Temel Eğitim ve Uzmanlık eğitimi alarak Avrupa Birliği Hukuku Uzmanı oldu. Başbakanlık Devlet Lisan Okulunda bir yıl yabancı dil eğitimi aldı.

Diyanet İşleri Başkanlığında avukat ve Milli Eğitim Bakanlığında Hukuk Müşaviri olarak çalıştı. Milli Eğitim Bakanlığı Hukuk Müşavirliği görevinin yanı sıra, İLKSAN Yönetim Kurulu Üyeliği ve İLKSAN’a bağlı DE-HA İnşaat Yatırımlar Otelcilik Tur. Bil. Tic. Ve San. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Daha sonra, Kamu İhale Kurumunda Müşavir, Düzenleme Dairesi Başkanı ile Kurul İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı olarak görev yaptı. Bu süre içerisinde başta TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi olmak üzere, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve diğer bazı üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektöre yönelik ihale mevzuatıyla ilgili olarak düzenlenen eğitim programlarına yönetici ve eğitici olarak katıldı.

Farklı sivil toplum örgütlerinde kurucu üye ve yönetici olarak görev yaptı. Ordu Kültür ve Sanat Derneği Kurucu Üyeliği ve Başkan Vekilliği, Hukuk ve Demokrasi Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği, Güreş Federasyonu Disiplin Kurulu Üyeliği, FİLA Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği Etik Kurulu Üyeliği, Binicilik Federasyonu Denetleme Kurulu Başkanlığı ve Halter Federasyonu Disiplin Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Londra Olimpiyatları başta olmak üzere, birçok Dünya ve Avrupa spor organizasyonlarında yönetici olarak görev aldı.

Halen, 26. Dönem Ordu Milletvekili olan Ergün Taşcı, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve Parlamentolararası Çad Dostluk Grubu Başkanı’dır. Aile Bütünlüğünü Olumsuz Etkileyen Unsurlar ve Boşanma Olaylarının Araştırılması Komisyonu Üyeliği de yapmıştır.

İngilizce ve Arapça bilen Taşcı, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir