Hasene Çapar Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Hasene Çapar Aslen NERELİ , kimdir , kaç yaşında

Hasene Çapar 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi İstanbul 3. Bölge Bölgesi,29’nci sıradan millet vekili adayıdır.

Hasene Çapar, 1981 yılında Çorum’da doğdu.
Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Esenyurt Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezundur. Esenyurt Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklam bölümündedir.
Çorum Sivil toplum Kuruluşu Platform Başkanlığı ve Bir-Kon-Fed Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. 2002 yılında İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak siyaset hayatına başlamıştır. Ana kademede değişik birimlerde İlçe başkan yardımcılığı yapmıştır.
Yerel Seçim ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde SKM Seçim İrtibat Sorumlusu Başkanlığı görevlerinin ardından 7 Haziran 2015’te Milletvekili Aday Adayı ve 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde 28. Sıradan AK Parti Milletvekili Adayı olmuştur.
2016-2018 yılları arasında İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi görevini ifa etmiştir. 1995-2005 yılları arasında özel sektörde Muhasebe Finans ve üst düzey yöneticilik yapmıştır.
2005 yılı itibari ile aile şirketinde yönetim kurulu başkanı olan Çapar, İngilizce ve Arapça bilmektedir. Bir çocuk annesidir.

Kaynakça: tgrthaber

Sen de Yorum yazmalısın bence.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir